Спецпроєкти

МОЗ дозволить самостійно обирати предмет для ЗНО під час вступу у виші


2021 року під час вступної кампанії, яка розпочнеться 14 липня, абітурієнти зможуть самостійно вибрати 3-й предмет ЗНО під час вступу до вищих навчальних закладів.

Про це заявив гендиректор директорату вищої освіти і освіти дорослих Олег Шаров.

«Лібералізація вибору третього предмета ЗНО запропонована в умовах прийому за винятком регульованих спеціальностей», – зазначив Шаров.

Він також додав, що сьогодні Міносвіти аналізує як позитивні, так і негативні відгуки щодо цього нововведення. Згідно з умовами вступу до вишів, у 2021 році абітурієнт, який надходить на спеціальність «Журналістика», зможе самостійно вибрати 3-й предмет ЗНО: математику, іноземну мову, біологію, географію, фізику або хімію, або, наприклад, вступаючи на спеціальність «Економіка», абітурієнт зможе здати 3 ЗНО з фізики, хімії, географії, біології або історії України.

Також Шаров зазначив, що в наступному році на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія» для того, щоб взяти участь у конкурсному відборі, потрібно буде мати не менше 150 балів з другого і третього конкурсних предметів, однак ця вимога не буде поширюватися на тих, чий конкурсний бал буде вищий від 175.

Він уточнив, що анонсовані раніше два формати ЗНО з української мови не передбачають виключення української літератури в тесті: ЗНО з української мови буде включати елементи української літератури, а ЗНО з української мови та літератури – елементи літературознавства.

Крім цього, Шаров зазначив, що абітурієнти зможуть подавати сертифікати ЗНО за 2018–2020 роки.

Раніше ми розповідали, що Міністерство освіти і науки вирішило змінити умови проведення основного етапу вступної кампанії до вищих навчальних закладів наступного року. Так, його перенесли на липень.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь