Спецпроєкти

Ефективність китайської вакцини Sinovac впала до 50,4%. Що змінилося?


Під час останнього етапу тестувань у Бразилії загальна ефективність вакцини Sinovac визначили як 50,38%. Раніше повідомлялося про ефективність 78%.

Про це повідомляє Reuters.

Що сталося?

Останній етап дослідження проводив Інститут Бутанан за участи 13 тис. добровольців. Науковці пояснили зменшення ефективности вакцини тим, що поділили випадки коронавірусних захворювань у людей на 6 категорій: безсимптомні, дуже легкі, легкі, два середніх рівні та важкі. З врахуванням дуже легкої форми ефективність вакцини зменшилася до 50,38%, тому що безсимптомні та дуже легкі форми вірусу в організмі не потребують госпіталізації хворого.

Також дослідники зазначили, що ефективність вакцини для уникнення важких випадків є значно дієвішою. Загалом результати дослідження Sinovac доволі непогані, вчені вважають, що вона може зменшити рівень госпіталізації до 78%.

У грудні 2020 року повідомлялося, що Україна закупить 1,9 мільйонів вакцин Sinovac. Однак за умови, що ефективність буде не менша від 70%. Наразі достеменно невідомо, чи буде Україна закуповувати ці вакцини.

«За світовими стандартами, зокрема і ВООЗ, вакцина повинна мати ефективність, яка досягнута клінічними випробуваннями і становить не менше 50%. Тобто все, що вище, допускається і реєструється. У контракті передбачено, що ми хочемо купувати вакцину, ефективність якої не менша від 70%. Для того щоб зробити висновки, потрібно дочекатись офіційних публікацій результатів дослідження. Ми чекаємо на звіт компанії, як це робили Pfizer і AstraZeneca», – заявив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Скільки коштуватиме?

Постачальником китайської вакцини Sinovac в Україну буде фармацевтична компанія «Лекхім». Вони уклали угоду на постачання 5 мільйонів доз вакцин у перше півріччя 2021 року.

Для одного хворого потрібно дві дози вакцини Sinovac. Передбачається, що ціна однієї буде 504 грн.

«Ціна може бути навіть меншою, адже продаж буде здійснюватись у гривнях. Усе залежить від того, як буде рухатися курс долара. Якщо курс долара залишиться хоча б такий же – вона буде меншою», – заявив голова наглядової ради групи фармацевтичних компаній «Лекхім» Валерій Печаєв.

Рентабельність угоди для компанії складатиме 3-4%.

Раніше ми розповідали про умови закупівлі Україною 1,9 мільйонів доз китайської вакцини Sinovac. Перемовини з компанією Sinovac Biotech велися з вересня цього року.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь