Спецпроєкти

Підглядав, як клієнти приймають душ та займаються сексом: історія Телесфоро Авілеса

Телесфоро Авілесу 35 років, він працює в американській службі безпеки ADT, яка захищає житлові будівлі. Чоловік технічний спеціаліст, справно виконує свою роботу вже майже 17 років та має доступ до 300 систем відеоспостереження в Далласі.

Авілес, можливо, як і інші американці, влаштовує вечірки, грає в бейсбол або займається серфінгом. Проте є в нього унікальне хобі у вільний час чоловік полюбляє… підглядати за тим, як інші обідають, приймають душ та займаються сексом.

Як йому це вдалося та як коментує ситуацію компанія розповідаємо в матеріалі.

Коли все почалося

Виявляється, Телесфоро почав шпигувати за клієнтами ще в 2015-му. Користуючись службовим становищем, він таємно отримав доступ до 200 камер клієнтів та підключався до них понад 9600 разів.

Ситуацій було багато: наприклад, Авілес зізнався, що майже пів року таємно спостерігав за «привабливими жінками та парами, які займаються сексом». Від цього він сам отримував сексуальне задоволення. 

У 2015-му Авілес встановив камери в будинку сім’ї, де проживали п’ятеро неповнолітніх дітей. Розслідування виявило, що він таємно підглядав за ними 361 раз. 

У квітні 2016-го чоловік також встановлював камеру безпеки парі з Техасу, в якої були дві маленькі доньки. За 4 роки він спостерігав за їхньою вітальнею та кухнею 322 рази. 

У січні 2020-го Телесфоро встановив систему безпеки, в будинок, де мешкала 19-річна дівчина. Камери були біля дверного дзвінка та всередині будівлі. За пів року він встиг  підключитись до її камер 27 разів. 

Адвокати ще однієї дівчини з Флориди повідомили, що Авілес шпигував за нею майже 100 разів протягом декількох років та ще до того, як вона стала повнолітньою. Чоловік встановив у будинку ширококутну камеру й спостерігав, як дівчина роздягається та за моментами її фізичної близькости з партнерами.

Як йому це вдалося

Стежив за клієнтами Авілес завдяки елементарним технічним махінаціям. Під час встановлення відеоспостереження він регулярно додавав свою особисту електронну пошту до облікових записів клієнтів ADT Pulse. Таким чином чоловік міг у режимі реального часу спостерігати за всім, що відбувається у їхніх будинках.

Виправдовуватись було легко: іноді чоловік казав, що додає свою адресу до профілю тимчасово, а іноді просто замовчував цей факт.

Виявили проблему в січні 2020-го декілька клієнтів ADT, які знайшли в налаштуваннях власних профілей електронну пошту Авілеса. Користувачі висунули скаргу та подали колективний позов проти ADT,  а та передала справу владі. Розслідування тривало 9 місяців, а 19 жовтня прокуратура висунула обвинувачення проти Авалеса. 21 січня 2021-го чоловік визнав свою провину перед федеральним суддею.

Як коментують ситуацію

«Підсудному довірили охороняти будинки споживачів, та натомість він втручався в їхні найінтимніші моменти. Ми прагнемо притягнути його до відповідальности за ці огидні вчинки», заявив виконувач обов’язків адвоката США Прерак Шах. 

Сама ж компанія активно допомагала правоохоронним органам та прокоментувала ситуацію: «Інцидент не відображає цінностей нашого бренду та позиції тисячі чоловіків і жінок, які працюють в ADT та присвячують свою кар’єру захисту інших. 

Подія змусила нас переглянути всі процеси, технічні системи та практики найму, щоб ще більше посилити безпеку наших облікових записів та конфіденційність клієнтів».

Юристи ж застерігають: «Компанія ADT захищає людей вже понад 145 років і посідає перше місце в галузі інтелектуальної безпеки будинку, проте не змогла захистити власні системи від масових та постійних вторгнень у приватне життя своїх клієнтів».

«Кіберпроникнення впливають не лише на бізнес, а й на представників громадськости. Ми закликаємо всіх піклуватися про кібергігієну: стежити за всіма підключеними пристроями, перевіряти авторизованих користувачів та регулярно змінювати паролі»,   розповідає спеціальний агент ФБР Метью Дж. Десарно. 

За порушення закону Авілесу загрожує до п’яти років федеральної в’язниці. Дата винесення вироку ще не призначена. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь