Спецпроєкти

Канал «112 Україна» оштрафували за розпалювання ворожнечі


Національна рада з питань телебачення і радіомовлення розглянула матеріали перевірки кількох телеканалів, і застосувала санкції до «112 Україна». Також вона призначила позапланову перевірку телеканалу «НАШ».

Про це повідомила пресслужба Нацради.

Що відбувається?

Нацрада опублікувала список днів, коли на телеканалі «112 Україна» були зафіксовані висловлювання, що розпалюють ворожнечу. Вони звучали з вуст запрошених до участи в передачах каналу гостей: В. Рабіновича, О. Лукаш, Д. Співака, Є. Червоненка, Н. Королевської, А. Пальчевського, М. Погребинського, В. Медведчука, О. Волошина.

«Поширені в етері телеканалу висловлювання є прямим продовженням лінії російської пропаганди і наративами, схожими до офіційної політичної та пропагандистської позиції Російської Федерації, визнаної Верховною Радою України та міжнародною спільнотою більшости країн Європи країною-агресором», – зазначають у повідомленні.

Нацрада наклала на телеканал штраф у розмірі 25% суми ліцензійного збору – 114 067,50 грн.

А що далі?

28 січня Нацрада, розглянувши звернення Служби безпеки України щодо телеканалу «НАШ», призначила позапланову безвиїзну перевірку через інтерв’ю з Оленою Бондаренко в передачі «Маратон» від 15 січня 2021 року. 

У передачі обговорювали ситуацію на сході України. Гостя програми негативно висловилася про військових Збройних Сил України.

«Висловлювання, що прозвучали того дня в етері, мають ознаки прихованого заклику до агресивних дій, елементи пропаганди розпалювання національної ворожнечі та ненависти», – пояснили в повідомленні.

Перевірку телеканалу проведуть у період від 12 лютого до 25 лютого 2021 року. 

Головна претензія Нацради полягає в тому, що працівники телеканалу не намагалися збалансувати однобічність і упередженість висловленої позиції і не надали альтернативної точки зору. 

Раніше ми розповідали, що Україна за 2020 рік набрала 33 бали в Індексі сприйняття корупції і посіла 117 місце в рейтингу.  

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь