Спецпроєкти

Упродовж 20 років чверть великих міст світу можуть піти під воду


Міжнародна група вчених на базі Геологічного і гірського інституту Іспанії проаналізувала дані про просідання ґрунту у 200 місцях у 34 країнах світу і прийшла до невтішних висновків. До 2040 року приблизно 12 млн кв. км суші можуть опинитися нижче рівня моря. Ця територія більша, ніж площа США (9,8 млн кв. Км) або Китаю (9,5 млн кв. Км).

Про це свідчать результати дослідження Mapping the global threat of land subsidence, опублікованого в журналі Science.

Згідно з висновками вчених, частина територій Землі може піти під воду ще до того, як льодовики остаточно розтануть.

Найбільших збитків можуть зазнати країни Південної Америки, Африки та Азії – там очікується суттєва зміна ландшафту, в результаті якого може постраждати майже 22% найбільших міст світу з населенням понад 1,2 млрд людей.

Просідання ґрунту в цих зонах будуть спричинені широким спектром природних або антропогенних факторів, зокрема видобутком нафти, газу та інших корисних копалин, а також виснаженням ґрунтових вод. Протягом наступних десятиліть глобальне перенаселення, посухи та економічне зростання країн, що розвиваються, можуть призвести до швидкого спустошення водоносних горизонтів.

Щоб цього не сталося, вчені пропонують розробити спеціальні заходи по боротьбі з просіданням ґрунту, а також на законодавчому рівні посилити контроль за видобутком корисних копалин і осушенням підземних резервуарів.

Раніше ми публікували тест, пройшовши  який ви можете дізнатися, чи екологічне ваше хобі та чи не шкодить воно планеті.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь