Спецпроєкти

Уже скоро галузь обслуговування повністю перейде на українську: кого і як штрафуватимуть


Від 16 січня в Україні починають діяти нові норми про обов’язкове використання української мови в галузі обслуговування. На тих, хто не дотримуватиметься нових правил, чекають чималі штрафи.

Про це розповів уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь на своїй сторінці у Facebook.

?Законом України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» захищається право громадянина на…

Posted by Уповноважений із захисту державної мови on Tuesday, January 5, 2021

Штрафи за порушення в магазинах та ресторанах платитимуть не працівники, які порушили закон, а власники. Саме вони нестимуть відповідальність за те, якою мовою зустрічють клієнтів працівники.

«Штраф не стягатиметься з персоналу, який безпосередньо буде порушувати мовний закон, а з суб’єкта господарювання. Тобто, якщо таке порушення є на рівні супермаркету, то керівник мережі зобов’язаний такі порушення усунути. Якщо їх буде декілька протягом року, а я називаю це злісними порушеннями мовного законодавства, то, звичайно, ми будемо діяти, як це визначено законом», – розповів Тарас Кремінь.

Водночас якщо клієнти виявили порушення, власникам закладів дають шанси все виправити. Якщо на заклад надійде скарга, на нього складуть акт. Далі власнику закладу надішлють попередження. Якщо протягом 30 діб таке порушення не виправлять, в офісі уповноваженого із захисту державної мови складуть ще один протокол і оголосять постанову про стягнення штрафу. Штраф складе від 300 до 400 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 5100 до 6800 гривень).

Раніше ми розповідали, що в Києві знову на пів року відклали дату початку дії електронного квитка у всіх видах міського пасажирського транспорта столиці. За намірами влади, е-квиток все ж планують впровадити у 2021 році – 1 липня.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь