Спецпроєкти

За 2020 рік в Україні зафіксували 77 нападів на журналістів. В якій області найбільше?


У 2020 році Національна спілка журналістів України зафіксувала 77 випадків агресії у бік медійників.

Про це повідомляє пресслужба НСЖУ.

Загальна кількість постраждалих журналістів — 101. Число жертв більше, тому що часто нападають саме на групу медійників.

Антирейтинг агресії у бік журналістів очолила Київська область — 26 випадків. На другому місці Одеська — 9 випадків, далі Львівська і Харківська — по 6.

Найбільш небезпечною темою висвітлення подій стали карантинні обмеження. Випадків, коли порушники карантину нападали журналістів — 14. Також все ще прослідковується тенденція зростання насильства над журналістками: у 2020 році постраждало 36 жінок.

Причиною зростання агресії до медійних працівників пояснюють системною безкарністю за злочини проти журналістів. Також, насилля застосовують і працівники поліції, таких випадків у 2020 році зафіксовано 6, з боку депутатів і чиновників — 4.

«Нині в суспільстві немає розуміння суті професії й важливості місії, яку виконують журналісти. Цькування, свідоме залякування, грубе перешкоджання професійній діяльності для декого — своєрідна норма. І це робить професію журналіста небезпечною», — коментує голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Раніше ми розповідали, що за останній рік у світі вбили 42 журналіста під час виконання їх обов’язків.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь