Спецпроєкти

NASA обрала нові 4 місії для дослідження космосу


Завдяки малим супутникам та дослідницьким повітряним кулям NASA планує дослідити еволюцію галактик, екзопланети та злиття нейтронних зірок.

Про це повідомляє Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору на власному сайті.

Перший малий супутник Аспера вивчатиме еволюцію галактик, спостерігаючи за гарячим газом у міжгалактичному середовищі. Другий супутник Пандора спробує відокремити сигнали 20 зірок та їхніх 39 екзопланет завдяки видимому та інфрачервоному світлу. Інший супутник StarBurst шукатиме гамма-промені, що з’явилися внаслідок злиття нейтронних зірок.

Під час четвертої місії PUEO планується запуск повітряної кулі з Антарктиди. Її мета – виявити сигнали нейтрино надвисоких енергій. Саме ці частки містять у собі ключі до розгадки появи чорних дір та злиття нейтронних зірок.

«Кожен запропонований дослід зможе робити те, на що не здатен жоден інший телескоп або місія NASA, тим самим заповнивши важливі прогалини в нашому загальному розумінні Всесвіту», – сказав Томас Х. Цурбухен, заступник адміністратора Дирекції наукової місії NASA.

Однак гарантії, що проєкт реалізують, поки що немає. Нова програма «Піонери», до складу якої входять усі 4 місії, має умову – дослідження неповинно перевищити 20 мільйонів доларів. Тож дослідникам доведеться проявити творчий підхід, щоб зменшити витрати.

Раніше ми розповідали, що за чотири роки NASA знову відправить людей на Місяць. Це станеться за допомогою нової системи Artemis Space Launch System («Артеміда»).

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь