Спецпроєкти

Як захистити свої дані, якщо у вас вкрали телефон


Згідно зі статистикою, приблизно 40% користувачів у всьому світі хоча б раз ставали жертвами крадіжки особистих даних.

Зібрали в матеріалі корисні поради: що робити, коли у вас вкрали телефон та як вберегти свою конфіденційність.

Обирайте надійні паролі

Перше, що ви можете зробити, – захистити дані за допомогою складного пароля. Відмовтеся від простого змахування вгору, 4-значного коду або графічного ключа. Ваш пароль має складатися з випадкової комбінації цифр і букв та містити в собі не менше 8 символів. Це не повинні бути впізнавані слова або фрази, особливо ті, які можуть бути пов’язані з вами.

Наприклад, Yura1987 – ненадійний пароль, а от Y!ra9871 набагато складніше зламати. Спочатку вводити нетривіальну комбінацію може буде складно, але згодом ви його запам’ятаєте та будете захищені.

пароль може слугувати вам роками, і ніхто не отримає доступу до даних, проте для максимального убезпечення варто змінювати їх кожні 90 днів.

Сканери відбитків пальців гарантують адекватний захист екрану блокування, але лише цього недостатньо. Наприклад, якщо ви заснули в громадському транспорті, то злодій легко може прикласти телефон до пальця та отримати потрібний відбиток. 

Важливо: ніколи не зберігайте свої паролі у примітках.

Використовуйте менеджер паролів

Тут вам знадобиться застосунок для управління паролями. Менеджери паролів зберігають всі ваші паролі в одній зашифрованій та захищеній програмі. Такі застосунки також генерують і запам’ятовують надійні паролі. 

Також краще уникати використання одного і того ж пароля для декількох облікових записів. Якщо злодіям вдасться зламати один обліковий запис, то вони намагатимуться зламати цим паролем і всі інші профілі. 

Захистіть свої застосунки

Одним з провідних принципів кібербезпеки є багаторівнева безпека. Це означає, що пароль повинен бути не лише у вашого телефону, а ще й у важливих застосунків.

Можна користуватися застосунком AppLock, який може додатково захищати Instagram, Snapchat, Facebook, WhatsApp, галерею, Messenger, SMS, контакти, Gmail, налаштування, вхідні дзвінки та будь-яку обрану вами програму. 

Запишіть унікальний ідентифікаційний номер вашого телефону

Смартфони мають унікальний серійний номер IMEI (міжнародний ідентифікатор обладнання мобільної станції) або MEID (ідентифікатор мобільного устаткування). Ви можете знайти його в налаштуваннях або за комбінацією *#06#.

Цей номер необхідний, якщо ви будете писати заяву про крадіжку в поліції.

Змініть паролі одразу після крадіжки

У більшості користувачів на смартфонах паролі та адреса електронної пошти автоматично зберігаються. Тому обов’язково змініть паролі відразу після втрати або крадіжки телефону. Якщо банківський рахунок пов’язаний з платіжними застосунками – Google Pay, Paytm, PayU – потрібно зателефонувати до банку і заблокувати картки.

Додатково видаліть свій телефон як довірений пристрій для будь-яких служб двоетапної або багатофакторної автентифікації.

Робіть резервну копію даних

Візьміть за правило створювати резервні копії всіх даних приблизно раз на місяць та одразу вилучати їх з телефону. Хмарні сховища гарантують безпеку даних, але перед цим необхідно змінити пароль до акаунтів, де вони зберігаються.

Приховайте інформацію з екрану блокування

Повідомлення, які відображаються на екрані, можуть містити цінну інформацію, навіть якщо телефон заблокований. 

Вимкніть цю функцію в налаштуваннях телефону, щоб блокувати текст повідомлень у шторці сповіщень. 

Встановіть корисні застосунки

Існують програми, які віддалено стежать за вашим пристроєм. Google і Apple пропонують застосунки, які допоможуть вам знайти смартфон після його втрати. Для користувачів Android це «Find my device», а для власників смартфонів від Apple «Find My».

Потренуйтеся віддалено визначати місцезнаходження вашого телефону, поки він в безпеці.

Також можна віддалено вилучити всі дані на телефоні та скинути всі налаштування до заводських. Проте якщо ви це зробите, відстежувати локацію телефону буде вже неможливо.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь