Спецпроєкти

Секрети засновника Amazon: як Джефф Безос справляється з мільярдом справ


Звісно, готуючи цей текст ще тиждень тому, ми планували написати у підводці про найбагатшу людину у світі. Однак не так сталося, як гадалося. Сьогодні, 12 січня, засновник Amazon та донедавна найбагатша людина світу Джеффері Безос святкує День народження. Попри те, що доля підкинула йому «подарунок» у вигляді Ілона Маска з його статками, які виявилися більшими, все одно розповідаємо про людину, яка змогла заробити своєю ідеєю понад 180 мільярдів доларів.

Насправді нам дуже набридла тема «успішного успіху». Немає сенсу розповідати про те, що Безос робив, щоб створити найприбутковіший бізнес у світі. Чому? Бо навіть якщо ви робитимете все один в один як він, ймовірність заробити так само багато грошей досі мала. На ці процеси впливає доволі багато чинників, які від нас не залежать: де ми живемо, які книжки нам купували батьки в дитинстві, слова вчительки молодших класів, економічна ситуація у світі, кількість підприємств-конкурентів тощо. До того ж біографію будь-якої видатної особистости можна дуже легко нагуглити. Тому ми пішли трохи іншим шляхом.

Секрет Безоса

Припускаємо, в когось на кшталт Джеффа Безоса доволі багато справ щодня. Він досі не збанкрутував (плюнули три рази і постукали по дереву), а отже, якимось чином всі ці справи встигає робити. У листопаді 2020 року Безос випустив збірку «Invent & Wander: The Collected Writings of Jeff Bezos», де розповів, як саме йому вдається все встигати та за якими принципами він організовує своє життя. І як виявляється, там не все так складно.

«Я прокидаюся рано і лягаю спати рано. Я люблю читати газету. Я люблю каву. Я люблю снідати з дітьми перед тим, як вони підуть до школи. Тож час, який я витрачаю, дуже важливий для мене. Тому призначаю першу зустріч дня на десяту годину», – пише Безос.

Тільки вдуматися: генеральний директор однієї з найбільших компаній у світі не проводить зустрічі до 10-ї години ранку – він витрачає цей час, щоб фактично нічого не робити. У світі, де з-за кожного кута вимагають щосекундної продуктивности, виявилося, що іноді найкращий спосіб бути продуктивнішим – це взагалі нічого не планувати. Ось три причини, чому така тактика – це класно.

1. Встановлення кордонів

У той час як багато людей працюють з дому, буває складно встановити особисті кордони і відокремити час для роботи від часу для всього іншого. Іноді це практично неможливо, оскільки все відбувається в одному фізичному просторі.

Навмисне виділяючи час на неробство, Безос може створити простір для таких важливих речей, як сніданок з дітьми. Що ще більш важливо, цей час кришталево чистий від потоків вхідної інформації і повідомлень, які можуть легко захопити наш день.

2. Розподілення енергії

Це про адекватне поєднання зони вашої відповідальности та загальної пропускної здатністости. Більшість з нас виснажується до останньої краплі, оскільки звалюють на себе забагато завдань замість делегації.

Отже, щоб отримати більше прибутку, потрібно робити менше, ніж ви робите зараз? Секрет у тому, щоб розставляти пріоритети у своїх справах і перестати робити менш цінні речі – замість цього зосередитися на дійсно важливих. Якщо ви робите вибір на користь непродуктивного часу, ваше тіло і розум встигатимуть розслабитися і свою роботу ви виконуватиме якісніше, позаяк матимете більше енергії.

3. Усвідомленіші рішення

Людський мозок незвичайний у своїй здатності встановлювати зв’язки між різними даними або інформацією. Проблема в тому, що якщо ви проводите весь час на зустрічах або в розмовах, ваш мозок не матиме часу для встановлення цих зв’язків. У результаті вам доводиться ухвалювати рішення, не дозволяючи інформації закріпитися у вашому мозку разом з усім вашим досвідом і наборами даних.

«Якщо я ухвалюю приблизно три хороших рішення на день, цього досить. І вони повинні бути такими якісними, якими тільки можуть бути. Якщо ви матимете час подумати, навіть якщо просто прогуляєтеся вранці, це може допомогти», – пише Безос.

Якісного життя не буває без відпочинку

«Я віддаю перевагу сну, якщо не подорожую в різних часових поясах. Іноді виділити вісім годин неможливо, але я дуже зосереджений на цьому, і мені потрібно саме вісім годин. Тоді я матиму більше енергії, а мій настрій покращиться», – написав Безос у книзі.

Існує хибна думка, що продуктивність – це витрачати більше часу на виконання справ. Для багатьох це означає працювати довше і жертвувати сном. Проблема, як підкреслює Безос, полягає в тому, що, коли ваше тіло і розум виснажені, ви не робите добре жодну з безлічі справ.

Визнайте – вашому тілу потрібен сон. Позбавлення його відпочинку не робить вам честі. Це просто означає, що ви не тільки станете менш продуктивним, а ще й будете сварливими та втомленими одночасно.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь