Спецпроєкти

Відповідач на дитячі питання і мотиватор для співробітників: розказуємо про унікальні румунські стартапи


2016 року автор статті для TechCrunch про румунські технологічні стартапи Браян Мартін назвав країну Трансильванською Силіконовою Долиною. А компанія Brainspotting, яка вивчає ринок праці різних країн, кілька років поспіль розміщує Румунію у десятці країн з найбільшою кількістю сертифікованих ІТ-фахівців. Зауважте, що населення Румунії – приблизно 20 мільйонів жителів. 

bit.ua визначав, як країні вдалося досягти таких успіхів у сфері технологій.

Один з найбільш привабливих моментів для іноземних інвесторів у Румунії – невисокі зарплати. Тому трансильванські працівники на ауторсорсі користуються попитом. До того ж у більшості фахівців хороша шкільна і університетська база точних наук. Румунська система освіти особливу увагу приділяла саме цьому, тож країна стала осередком розробників і технологів.

Окремо варто сказати про швидкість румунського інтернету. Згідно зі звітом технологічної компанії Akamai, максимальна швидкість інтернету в країні – серед найвищих у Європі. Наприкінці 2015 року пікова швидкість складала приблизно 57,7 Мб/с. Для порівняння: пікова швидкість інтернету в США  – в кінці другої десятки рейтингу. 

Усе тому, що в 90-х румунський провайдер Romtelecom не міг надати користувачам повноцінне покриття. Тож бізнесмени вирішили прокласти невеличкі мережі за допомогою підвісних кабелів. Врешті Румунія минула етап мідних проводів і одразу проклала оптоволокно. 

У розробках технологій у Румунії активно працюють жінки. За даними європейської статистики, 5 років тому жінок серед співробітників сфери інформаційних технологій було 29%. Наприклад, у США жінок приблизно 19%.

Отже, які румунські стартапи можуть завоювати світ, а які вже перетнули кордони?

Мобільний стартап Accelerole створений для мотивації співробітників. Платформа вираховує ефективність роботи кожного співробітника, допомагає і заохочує знаходити нові знання і розвивати навички, необхідні для якісної роботи кожного штатного працівника. У застосунку є пробна безкоштовна версія.

Засновники платформи для автоматизації рутинних завдань  UiPath у 2018 році залучили 120 мільйонів доларів інвестицій. Стартап зростає дуже стрімко. Заснований у 2012 році в Бухаресті, зараз головний офіс компанії працює в Нью-Йорку. Стартап створив платформу, яка автоматизує бізнес-процеси: продукт UiPath імітує дії користувачів, вводить дані у форми, натискає на кнопки, розпізнає інформацію за допомогою «комп’ютерного зору» тощо. Завдяки рішенням, що їх генерує технологія, можна передавати завдання роботам. Послугами платформи вже користуються компанії Lufthansa, Generali, Telenor, Dong Energy.

Woogie – помічник для дітей з функцією розпізнавання мови. Коштує лише 76 доларів, девайс відповідає на питання дітей, сам поповнює свої знання і «навчається». Створений для дітей від 6 до 12 років стартапом з Бухаресту. Найбільший ринок споживачів Woogie – США. Англійська стала першою мовою спілкування Woogie. Гаджет створений для дітей, у яких працюють обоє батьків.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь