Спецпроєкти

Британський гімн та сцена у вогні. Топ курйозів на інавгураціях президентів США


Лічені години залишилися до початку інавгурації 46-го президента Сполучених Штатів Америки.

20 січня о 12:00 за Вашингтоном та о 19:00 за Києвом Джо Байден офіційно обійме посаду президента США. 

Цьогорічна церемонія суттєво відрізнятиметься від попередніх, бо відбудеться без глядачів, традиційного президентського балу і в оточенні озброєних військових. Корективи у звичний сценарій внесла пандемія та можливі провокації прихильників Трампа. Проте на церемонії все ж виконає гімн Леді Гага, а Дженніфер Лопес дасть сольний концерт. 

І поки весь світ затамував подих в очікуванні історичного моменту, bit.ua розповідає про курйози та дивацтва, які траплялися на інавгураціях американських президентів.

Джордж Вашингтон, Президент США.

Переплутали гімн

30-го квітня 1789 року у столиці США Нью-Йорку (Вашингтону ще не було на мапі світу) відбулася перша інавгурація президента Сполучених Штатів – Джорджа Вашингтона. 

Тримаючи ліву руку на Біблії, перший президент США  голосно вимовив присягу: «Урочисто присягаюся, що чесно виконуватиму обов’язки Президента Сполучених Штатів та обіцяю робити все, щоб виконувати та захищати конституцію США».

Витримавши секундну паузу, Вашингтон додав: «І допоможе мені Бог». Відтоді, до речі, фраза стала крилатою та традиційною і її почали повторювати всі президенти США. 

А далі оркестр заграв британський гімн. Ні, ми не зробили друкарську помилку. «Боже, бережи королеву» на інавгурації президента країни, яка нещодавно отримала незалежність від Великої Британії. 

Відтоді, до речі, жодна інавгурація американського президента не минала без дивних чи курйозних моментів.

Дональд Трамп, Президент США.

Трамп, Буш, дощ

Дональд Трамп, який сьогодні прощається з посадою президента Сполучених Штатів, заявив, що не відвідає інавгурацію Байдена і не братиме участь у церемонії передачі влади наступнику.

Одіозного Трампа завжди переслідують курйози. Згадати хоча б 2017-й рік, коли сам Трамп вступав на посаду президента. 

Того зимового дня йшов  рясний дощ, а 43-й президент США Джордж Буш-молодший намагався сховатися від дощу. Він робив це так старанно, довго та незграбно, що наступного дня Буш став зіркою соціальних мереж і новин. 

Самому Дональду Трампу так кортіло пошвидше опинитись у стінах Білого дому, що він, не дочекавшись Барака Обаму, Мішель та власну дружину Меланію, рвонув уперед, залишивши їх далеко позаду. Наступного дня зухвалу вихідку Трампа обговорював весь світ.

Барак Обама, Президент США.

Містер Обама, повторіть ще раз

Деяким президентам байдуже, що про них напишуть у новинах, а дехто так сильно хвилюється, щоб на церемонії все минуло ідеально, що неодмінно виходять лажі.

Барак Обама – ідеальний цьому приклад. Він складав присягу чотири рази. Оскільки, приводячи його до присяги у 2009 році, голова Верховного суду США вимовив кілька слів неправильно, наступного дня Обама вирішив знову скласти присягу, дуже уважно стежачи за такими речами. У 2013 році він склав присягу непублічно 20 січня, у неділю, а потім публічно – наступного дня.

Тверезий Лінкольн та п’яний віцепрезидент 

Інавгурація президента  Авраам Лінкольна могла б запам’ятатися американському народу як одна з найідеальніших, якби не віцепрезидент Ендрю Джонс. 

Політик  занадто нервував перед церемонією інавгурації, тож вирішив заспокоїтися за допомогою келиха віскі. А потім випив ще один, і ще, і ще. Так на урочистій церемонії він з’явився п’янющим. Цей факт не могли не помітити присутні, тому настрій було трохи зіпсовано.

Джон Кеннеді, Президент США.

Сцена, що палає

Під час інавгурації наймолодшого президента Сполучених Штатів Джона Кеннеді трапилося багато дивних речей, які суспільство пізніше трактувало як передбачення передчасної смерти політика. Перелічувати їх усі ми не будемо, лише згадаємо найяскравіший момент з урочистої церемонії. 

День інавгурації 35-го президента США виявився дуже морозним – настільки, що проводка під сценою не витримала температури та загорілася.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь