Спецпроєкти

Виявлено понад 100 випадків переслідування активістів за 2020 рік


Центр прав людини підрахував випадки переслідувань активістів в Україні. До звіту внесли тільки ті випадки, які вдалося дослідити.

Про це повідомляє Zmina.

Що це означає?

Центр прав людини оприлюднив звіт випадків переслідування, які відповідають методології і які можливо дослідити: поспілкуватися зі сторонами конфлікту, мати доступ до заяв і документів тощо. Попри це, кількість переслідувань активістів, порівняно з 2019 роком, зросла. У 2019 році зафіксували 83 інциденти, у 2020-му ─ 101 випадок.

Водночас кількість нападів зменшилася, у 2019-му зафіксували 25 нападів і одне вбивство, у 2020-му ─ 21 напад. Але зросли інциденти пошкодження майна, у 2020-му таких нарахували 18. В усіх цих випадках поліція розпочинала кримінальне провадження, але з 21 нападу довели до суду тільки 4. 

До цього звіту також внесли випадки псування замків і малювання гомофобних графіті або обклеювання плакатами на будівлях ЛГБТІК-організацій. Наприклад, в Одесі та Миколаєві щодо офісів ком’юніті-центру Queer home і двох представництв асоціації ЛГБТ «Ліга» цим відкрито займалась організація «Традиція і порядок», активно висвітлюючи свої дії в соцмережах. Ці випадки в поліції не розслідувалися. 

Як діяти?

«Без ефективного розслідування злочинів проти активістів, злочинів на ґрунті ненависті, від яких так само потерпають і активісти, без своєчасного початку цих розслідувань, врешті-решт, без комунікації з потерпілими складно уявити собі будь-який поступ у розв’язанні проблеми. Непокаране зло зростає, і це видно навіть у цифрах», зазначила дослідниця Центру прав людини ZMINA Анастасія Москвичова.

Також у центрі закликають і самим активістам боротися з цією ситуацією, подавати заяви про злочин, писати запити, оскаржувати бездіяльність, створювати розголос, гуртуватися, підтримувати інших потерпілих.

Раніше ми розповідали, що 2020 року відбулося 188 нападів на представників ЛГБТ-спільноти.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь