Спецпроєкти

Статистика: 2020 року відбулося 188 нападів на представників ЛГБТ-спільноти


У 2020 році зареєстрували 188 нападів на представників ЛГБТ-спільноти. 

Про це повідомляє експерт правозахисного ЛГБТ-центру «Наш світ» Андрій Кравчук.

Що відбувається? 

У 2020-му напади на ЛГБТ скоротилися порівняно з 2019 роком, проте зросла кількість нападів на ЛГБТ-центри та актів агресії з боку ультраправих угруповань. Наприклад, у 2019 році зареєстрували 369 випадків. На думку Андрія Кравчука, кількість інцидентів за 2020 рік зменшилася через пандемію, локдаун і карантинні обмеження.

Найбільше випадків агресії зареєстровано з боку ультраправого угруповання «Традиція і порядок», переважно проти ЛГБТ-центрів в Одесі та Харкові. 

«Поліція за минулий рік не поліпшила свою роботу щодо захисту ЛГБТ від нападів і розслідування злочинів на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності. Утім, варто вказати на цілком професійну та ефективну роботу співробітників МВС у Запоріжжі, які у співпраці з організаторами Маршу рівності в цьому місті забезпечили його надійну охорону від агресивних супротивників», додав Кравчук.

Правоохоронці не кваліфікують напади на ЛГБТ як злочини на ґрунті ненависті. Окрім того, більшість заяв потерпілих не публікується автоматично в Реєстрі досудових розслідувань. 

«Нині в мене як представниці приймальні УГСПЛ в Одесі три справи, де потерпілими є люди з ЛГБТ-спільноти. Одна зі справ стоїть на місці із січня минулого року. Вона стосується цькування в соціальних мережах, “зливу” персональних даних, погроз за місцем проживання. Друга справа ─ щодо нападу на учасників Одеса-прайду в серпні 2020 року ─ тільки цього тижня нам вдалося домогтись внесення заяв потерпілих до ЄРДР. І третя справа є продовженням першої ─ на потерпілого знову здійснюється тиск і цькування через соціальні мережі», розповіла адвокатка Юлія Лісова.

Також досі не ухвалено нового Плану дій у галузі прав людини на період до 2023 року. Тут передбачається розроблення законопроєктів щодо криміналізації злочинів на ґрунті ненависті. Ще одним важливим положенням є запровадження в Україні інституту реєстрованого цивільного партнерства, доступного для одностатевих пар. 

Раніше ми розповідали про пригоди нашої кореспондентки на Запоріжжя-прайді. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь