Спецпроєкти

У Китаї за рішенням суду чоловік має заплатити дружині за хатню роботу


Пекінський суд зобов’язав чоловіка після розлучення виплатити своїй дружині компенсацію за хатню роботу. 

Про це повідомляє ВВС.

Що цьому сприяло?

Напередодні в Китаї ввели в цивільний кодекс закон, згідно з яким один/одна із партнерів/-ок може вимагати компенсації під час розлучення, якщо він або вона відповідав/відповідала за виховання дітей, догляд людей похилого віку, родичів і допомагав/допомагала партнеру/-ці в роботі.

У 2020 році чоловік на ім’я Чен подав на розлучення зі своєю дружиною Ван. Їхній шлюб тривав 5 років. Спершу жінка не хотіла розлучатися, але згодом стала вимагати компенсації за хатню роботу й виховання сина, участи в чому чоловік, за її словами, не брав. 

Окружний суд Пекіна Фан Шань ухвалив рішення на користь дружини. Чен має виплачувати їй щомісячні аліменти ─ 2000 юанів (понад 8 тисяч гривень), а також одноразовий платіж ─ 50 000 юанів за хатню роботу протягом п’яти років шлюбу.

У соціальних мережах цю новину сприйняли по-різному. Дехто вважає, що 50 тисяч юанів за п’ять років роботи ─ це мало. Інші ─ що чоловікам треба брати на себе більше домашніх обов’язків. Треті закликали жінок дбати про свою кар’єру й після заміжжя.

Раніше ми розповідали, що французького актора Жерара Депардьє звинуватили в сексуальному насильстві. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь