Спецпроєкти

Google присвятив дудл 25-річчю антарктичній станції Академіка Вернадського


6 лютого українська антарктична станція Академіка Вернадського святкує 25 років з моменту, як Велика Британія передала Україні свою станцію «Фарадей». 

Про це повідомляють на сторінці станції у Фейсбуці.

Що це означає?

На честь 25-річчя антарктичної станції Google створив яскравий анімований дудл, на якому зображена антарктична станція з українським прапором, а поруч з нею весело бавляться пінгвіни.

Головне призначення антарктичної станції Академіка Вернадського ─ проведення наукових досліджень щодо зміни клімату, озонової діри, реакції тварин і рослин на потепління. 

У відповідь, українські полярники і полярниці створили свій креативний варіант логотипу Google #MySuperG на тлі станції Академіка Вернадського. У кадрі можна помітити також і субантарктичних пінгвінів, які стали героями дудла. 

«Дякуємо за такий надзвичайний подарунок, завдяки якому про нашу станцію та ювілей дізнаються майже всі користувачі інтернету в Україні», —  додали в повідомленні.

Що ми знаємо про заснування станції?

Колишню станцію «Фарадей» заснували ще 1947 році на острові Вінтер. Споруда першої бази, так звана хатина Ворді, збереглася донині і є туристичним об’єктом. У 1954 її перенесли на мис Марина, на острів Галіндез.

6 лютого 1996 року Велика Британія передала свою станцію «Фарадей» Україні. Перша українська антарктична експедиція, що тривала з 1996 до 1997 року, під час передачі станції сплатила за неї символічну ціну ─ один фунт стерлінгів. О 18 годині 45 хвилин 6 лютого 1996 року над станцією був урочисто піднятий жовто-блакитний прапор.

Станцію назвали в честь видатного українського вченого, першого президента НАН України академіка Володимира Вернадського. 

Раніше ми розповідали, що Українські вчені прогнозуватимуть зміни клімату в Антарктиді та Антарктиці. Національний антарктичний науковий центр разом з 30-ма іншими світовими науковими організаціями перемогли в конкурсі програми ЄС «Горизонт 2020». Їхня програма отримала фінансування 8 мільйонів євро.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь