Спецпроєкти

Громадянин Республіки Того перебуває четверту добу у Львівському аеропорту без води та їжі. Його можуть убити


Громадянин Республіки Того прилетів в Україну чотири дні тому, він перебуває у Львівському аеропорту ім. Данила Галицького без води та їжі. 

Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook Тетяна Гойдіна.

Що відбувається?

Ця історія розпочалася тоді, коли троє громадян Туреччини зустріли в Львівському аеропорту ім. Данила Галицького громадянина Республіки Того. Вони також перебувають в аеропорту кілька діб, чекають на депортацію. Троє чоловіків прилетіли до України як туристи, мають маршрут і зворотні квитки. На митниці їм відмовили у в’їзді, бо вони здавалися підозрілими й нібито не мали грошей. Туристи запевняють, що мають долари і бронювання в хостелі. Попри це їх вирішили депортувати, проте рейси через негоду в Туреччину скасовано. 

Працівники митниці нічого не пояснюють. Для повернення в Туреччину їм потрібен свіжий тест на коронавірус, проте вони закриті в аеропорту і не можуть його зробити. Доступу до їжі, води та душу вони не мають. Доларами в Duty Free розрахуватися не можуть. 

Троє жителів Туреччини спілкуються з Тетяною Гойдіною. Саме вони повідомили про громадянина Республіки Того, якого зустріли в залі, де чекають на депортацію.

«Африканець нині там уже четверту добу, доступу до питної води та їжі не отримав, хоч просив прикордонників просто дати води. Сказали, що треба було вивчати закони країни, перш ніж летіти. За свідченнями лінії підтримки Державної прикордонної служби України, він має робочу візу, але у в’їзді відмовлено. Причину не розголошують, кажуть, що «рішення ухвалено попередньою зміною», ー розповідає Тетяна Гойдіна. 

Цей чоловік прилетів в Україну з робочою візою. Роботу він знайшов через франкомовні ресурси з вакансіями в Україні. Роботодавець погодився допомогти з візою. Він шукав можливости виїхати за кордон, бо в Республіці Того йому загрожує смерть. Він намагався пояснити прикордонникам, що його сім’ю вбили і, якщо він повернеться до своєї країни, на нього чекає те саме. Коли у в’їзді в Україну йому відмовили, він попросив біженство. 

І що далі? 

Тетяна Гойдіна зателефонувала до Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, ось яку відповідь вона отримала: 

«ー То це громадянин України? 

  ー Ні, громадянин Того, перебуває на території України. 

  ー Ну, тоді це не до мене».

Далі дівчина зателефонувала на гарячу лінію Держприкордонної служби України з вимогою надати доступ до питної води та їжі, а також до написання прохання про отримання тимчасового притулку на території України. Там їй відповіли, що це не в їхній компетенції, оскільки він не перебуває на території України, бо має документ про відмову на в’їзд та перебуває у транзитній зоні.

«Оператор № 11 гарячої лінії Прикордонної служби України відмовився фіксувати звернення, бо не бачить складу порушення з боку працівників аеропорту та прикордонників. Я запитала, чи несуть вони відповідальність за життя та здоров’я людей, які перебувають на території аеропорту. Він сказав, що немає на це відповіді», ー пояснила Тетяна. 

Також дівчина зверталася до UNHCR Україна ー Агентство ООН у справах біженців в Україні. Сказали, що звернення реєструють щосереди з 14:00 до 17:00, а то був четвер. Порадили звернутися в ГО «Право на захист», які є партнерами UNHCR. Коли почули про страту, погодилися передати інформацію у львівський офіс, записати ім’я африканця. Проте з організації так і не перетелефонували й не намагалися поговорити із прикордонною службою. Об 11:37 12 лютого організація повідомила Тетяні, що почала спілкуватися з аеропортом. Але достовірність цього перевірити неможливо через відсутність контакту з аеропортом. 

«Через сайт омбудсмена просила зв’язати мене з Департаментом із питань реалізації національного превентивного механізму, однак відповіли, що в них немає прийому звернень. Тому я написала від руки скаргу омбудсмену щодо неналежних умов утримання людей, а головне ー неможливости оформити біженство людині, яку приречено через необґрунтовану відмову», ー додає Тетяна. 

У громадянина Того забрали паспорт, кажуть, що повернуть, коли він сяде на літак у Туреччину, полетить у свою країну транзитом, бо прямого рейсу немає. Він повідомив, що йому не принципово, де отримати біженство. Проте він прилетів саме в Україну, бо мав робочу візу. Нині він більше нікуди не може дістатися через відмову українських прикордонників. 

Тепер шукають людей, які можуть хоча б організувати воду для громадянина Республіки Того і туристів із Туреччини. Також Тетяна зазначає, що всі розмови з держорганами записуються на диктофон.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь