Спецпроєкти

Латвія заборонила ретрансляцію російського каналу через розпалювання ненависти до України


Національна рада з електронних засобів масової інформації Латвії заборонила ретрансляцію телеканалу «Росія РТР» через низку порушень, зокрема за розпалювання ненависти до України.

Про це повідомляють у заяві НРЕЗМІ.

Що відбувається?

Національна рада з електронних ЗМІ на рік заборонила ретрансляцію й поширення програми «Росія РТР» на території Латвії. Виявили чотири серйозні порушення, пов’язані з розпалюванням ненависти, підбурюванням до насильства та провокацією воєнного конфлікту.

Перше порушення

Рада зафіксувала порушення у програмі «60 хвилин» під час ефіру 10 липня 2020 року. Ведуча Ольга Скабєєва та гості програми називали Україну «терористичною державою», а п’ятого президента Петра Порошенка – терористом.

«Оцінюючи розповідь програми загалом, можна зробити висновок, що вона образлива для українського народу. З огляду на те, що жоден із названих суб’єктів не був офіційно визнаний терористичним, а також на зневажливе ставлення ведучої й учасників до українців шоу містить ознаки розпалювання ненависти», – зазначили в Раді. 

Друге і третє порушення

В ефірі програми «60 хвилин» 17 вересня 2020 року лунали заклики про приєднання до Росії низки латвійських міст. Водночас 21 жовтня 2020 року в тій самій програмі ведучі дозволили собі негативні висловлювання на адресу білоруського народу. 

Четверте порушення

У програмі «Недільний вечір із Володимиром Соловйовим» 6 грудня 2020 року ведучий шоу заявив, що було б краще, якби Радянський Союз зберігся. Окрім того, він висловив переконання, що Росії потрібна «маленька переможна війна».

«Програмам, які розпалюють ненависть і закликають до війни, немає місця на території Латвії. «Росія РТР», що вважається головним телеканалом кремлівської пропаганди, перетнув усі межі, і ми захищали, захищаємо й захищатимемо наш інформаційний простір», – заявив голова НРЕЗМІ Іварс Аболіньш.

У Латвії вже забороняли ретрансляцію телеканалу «Росія РТР». Минулого разу заборона діяла три місяці з 31 січня 2019 року. 

Раніше ми розповідали, що канал «112 Україна» оштрафували за розпалювання ворожнечі.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь