Спецпроєкти

У Японії з’явився Міністр з питань самотності: розповідаємо, що це означає


Прем’єр-міністр Японії Йосіхіде Суга доручив уряду створити нову посаду міністра, відповідального за проблеми одиноких жителів. 

Про це повідомляє Nikkei.

Що це означає?

Міністр з питань самотності відповідатиме за рішення громадських проблем, які проявляються, зокрема через старіння суспільства з низькою народжуваністю, також сюди відноситься проблема самогубств, першочергово серед жінок і молоді. За словами Йосіхіде Суга, ці проблеми особливо загострилися в Японії в період пандемії.

На посаду призначили Тецусі Сакамото. Він буде також відстежувати стан дитячої бідності в країні та координувати допомогу літнім людям.

У 2020 році кількість самогубств в Японії вперше збільшилася за останні 11 років. За підрахунками поліції, в минулому році 20 919 людей вчинили суїцид. Хоча протягом одинадцяти років число самогубств серед чоловіків продовжувало знижуватися, аналогічний показник серед жінок досяг найвищої позначки за останні п’ять років. Швидше за все, вважають експерти, це пов’язано зі стресом через пандемію.

У 2018 році аналогічну посаду створили у Великій Британії. Посаду обійняла заступниця міністра з питань спорту та громадянського суспільства Трейсі Крауч. Відповідну посаду вирішили створити за рекомендацією парламентської комісії з питань боротьби з самотністю.

Раніше ми розповідали, що на олімпіаді в Токіо спортсменам роздадуть презервативи. Попри суворі заходи, традицію безплатно роздавати презервативи спортсменам залишать. Ця практика забезпечувати олімпійців засобами контрацепції існує з 1980-х років. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь