Спецпроєкти

Хірурги з 13 країн проведуть операції з використанням віртуальної реальності


15 хірургів з 13 країн проведуть 12 ортопедичних операцій з використанням окулярів змішаної реальності Microsoft HoloLens 2. 

Про це повідомляє Microsoft.

Що це означає?

HoloLens 2 ─ це гарнітура змішаної реальності. За допомогою технології трекінгу рухів рук і очей вона автоматично визначає, куди спрямований погляд хірурга. За заявою розробників, це дозволяє лікарю оперувати з більшою точністю.

Microsoft запустить онлайн-трансляцію виконання хірургічних операцій з використанням віртуальної реальності. Захід відбудеться з 9 до 10 лютого 2021 року і триватиме 24 години.

Кожна операція проводиться колегією лікарів з різних країн. За допомогою окулярів і додатка Dynamics 365 Remote Assist хірурги зможуть:

  • візуалізувати необхідну додаткову інформацію, наприклад, знімок комп’ютерної томографії, який з’явиться у вигляді голограми поверх реального зображення;
  • демонструвати проведення операції колегам в режимі реального часу;
  • отримувати консультації та поради експертів, дистанційно;
  • дистанційно навчати колег.

В Україні операцію з реверсивного депротезування плечового суглоба проведе хірургиня Олександра Страфуна. Трансляція розпочнеться 10 лютого о 9 годині ранку за київським часом.

Операція відбудеться у Клініці мікрохірургії та реконструктивної хірургії верхньої кінцівки. Це — єдиний український медичний заклад, що застосовує технологію змішаної реальності на практиці.

Раніше ми розповідали, що соціальна ізоляція заважає боротися зі шкідливими звичками. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь