Спецпроєкти

Дослідження: соціальна ізоляція заважає боротися зі шкідливими звичками


Австралійські вчені в ході експериментів над щурами з’ясували, що соціальна ізоляція не сприяє боротьбі зі шкідливими звичками.

Про це повідомляють Scientific Reports.

Що це означає?

Вчені спостерігали за поведінкою щурів, які звикли до нікотину. В ізоляції тварини частіше шукали джерело нікотину, навіть якщо протягом довгого періоду, їм не вводили цієї речовини.

Проте коли щурів повернули до інших тварин, вони втрачали інтерес до шкідливої звички. Такі ж результати показали експерименти, в яких нікотин замінили на цукор. 

Вчені дійшли висновку, що соціальна залученість грає серйознішу роль в боротьбі з залежностями, ніж вважалося раніше. 

Соціальна ізоляція заважає впоратися зі шкідливими звичками. Вона впливає не тільки на психічне, але і на фізичне здоров’я. Окрім тривожності і депресії, в людей може розвинутися компульсивне переїдання. Також вимушена самотність в чотирьох стінах підсилює тягу до цукру і цигарок.

Раніше ми розповідали, що в Іспанії тестуватимуть чотириденний робочий тиждень. Авторами проєкту виступили члени лівої партії Más País. Планується скоротити робочий час із 40 до 32 годин на тиждень, але водночас не зменшувати зарплати співробітникам.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь