Спецпроєкти

Українці зможуть отримати та відновити водійські права через Дію


Уряд ухвалив постанову, що вносить зміни до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортним засобом. 

Про це повідомляє Мінцифри.

Що це означає?

Постанову розробили за підтримки Міністерства внутрішніх справ України. Вона дозволяє обміняти, відновити або замовити посвідчення водія в мобільному застосунку або на порталі Дія. 

«У Дії можна буде замовити послугу з видачі чи обміну посвідчення водія. Буде можливо просто зайти в застосунок, замовити посвідчення і потім його забрати в найближчому сервісному центрі МВС. Нам писали, просили про це, і ось нарешті ми готові до запуску цієї послуги», ─ зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Через Дію можна здійснити:

  • обмін посвідчення, яке видали вперше;
  • обмін посвідчення в разі непридатності його для користування;
  • обмін посвідчення в разі зміни персональних даних власника;
  • відновлення посвідчення, якщо його вкрали чи загубили.

Для отримання однієї з послуг потрібно заповнити заяву. До заяви додати електронні копії паперового документа, де вказано зміни персональних даних, та копію медичної довідки, що дозволяє керувати транспортними засобами. Заяву необхідно затвердити електронним підписом.

Раніше ми розповідали про плани Мінцифри на 2021 рік. Запустять Дія ID, зміну місця проживання, будівельні послуги класів СС2 та СС3, податкові онлайн-послуги, електронний медичний висновок та автоматичну реєстрацію бізнесу.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь