Спецпроєкти

Дослідження: як змінився психологічний стан людей, які перехворіли на COVID-19?


Українські вчені провели дослідження впливу COVID-19 на психологічний стан людей, які ним перехворіли.

Про це повідомляє авторка дослідження Руслана Мороз для «Укрінформу».

Що це означає?

Участь у дослідженні взяли 300 людей з різних регіонів України. Учасники/-ки були віком від 18 до 60 років і старші.  

За результатами дослідження 76% людей відповіли, що досі не повернулися до психологічного та фізичного стану, який мали до хвороби.

У 63% респондентів, попри одужання, смак чи нюх повністю не поверталися до місяця часу. А у 74% людей змінилася поведінка, звички, уподобання та реакції.

«Зараз тривають розмови щодо того, щоб внести “постковідний синдром” до міжнародної класифікації хвороб. Тому мої питання були спрямовані на психологічні та фізіологічні стани, зміну поведінки, емоцій, почуттів, патологічні симптоми, які характерні для гострого стресового стану, ставлення до хвороби тощо», — розповідає Мороз.

Авторка також зазначила, що люди після одужання переосмислили своє життя: більше гуляють, піклуються про себе та ближніх, насолоджуються життям і якісніше приділяють увагу рідним. 

Деякі переглянули своє оточення і навчилися радіти простим речам. Хтось змінив роботу, яка втратила для нього цінність, і полюбив бути наодинці. Також учасники дослідження відзначили, що у них змінилося відношення до хворих. 

Раніше ми розповідали, що великі міста настільки важкі, що просідають під власною вагою і через це прогинається літосфера.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь