Спецпроєкти

«Плачу гроші, щоб дивитися, як інші працюють»: що таке онлайн-коворкінги та навіщо вони потрібні


Минув рік із початку пандемії. Коронавірус справді змінив наші погляди на побут, навчання, стосунки та роботу. Багато компаній і співробітників у всьому світі перейшли на віддалену роботу та зіткнулися із складнощами: коли працюєш вдома, то потрібно самостійно організовувати свій простір і час. 

Саме тому набирають популярности онлайн-коворкінги – простір, який є безпечним для здоров’я та створює атмосферу присутности під час робочого процесу. Сьогодні розповідаємо про виникнення коворкінгів та їхню адаптацію до онлайн-формату.

Спільна праця та краєвиди

Перші коворкінги з’явилися ще 2005 року. Ідея виникла у програміста Бреда Ньюберґа, який постав перед дилемою: обрати роботу в офісі чи піти працювати на фриланс.

Хлопець узяв в оренду приміщення в офісній будівлі, поширив ідею серед однодумців і створив перший простір із назвою «Фабрика капелюхів» у Сан-Франциско. Згодом Бред став одним із співзасновників Citizen Space – першого коворкінгу «only for work» та простору, який породив глобальний рух.

За три роки ідея поширилася вже всім світом.

Багато місць для коворкінгу створювали інтернет-підприємці, які шукали альтернативу роботи в кав’ярнях, кафе чи ізоляції в незалежних або домашніх офісах.

Сьогодні коворкінги це великий бізнес: вони займають 8 млн квадратних метрів офісних приміщень тільки в США. Вартість найбільшої коворкінг-компанії у світі WeWork торік оцінили у $20 млрд. WeWork обслуговують понад 120 тисяч клієнтів, і навряд чи є мегаполіс, у якому немає жодної з його модних комунальних тусовок. 

Загалом у світі є близько 14 тисяч коворкінгових просторів: понад 1,2 млн людей працювали в них хоча б раз.

Простори коворкінгу можна обрати на будь-який смак: ви можете працювати у величезному мегаполісі з краєвидом на стрімкі вулиці, спостерігати під час робочої зустрічі за тим, як хвилі омивають пісок, або ж бачити, як у швейцарських горах стрибають кізочки. Коворкінги є і в Індонезії тут вам нададуть місце на пляжі із зеленими пальмами, бамбуком та органічними напоями.

floornature.com

Краєвиди – це класно, та є ще декілька причин, з яких люди обирають коворкінги замість затишних домашніх ліжечок. Річ у тому, що такі простори є важливим соціальним зібранням групи людей, які працюють самостійно, але поділяють цінності та зацікавлені в синергії, яка може відбутися від взаємодії з однодумцями в одному просторі. 

Отже, коворкінг – це не тільки фізичний простір, а ще й спільнота, яка існує поза його просторами.

Дослідження свідчать, що коворкінги справді надають людині соціальну підтримку потребу, яка є важливою, щоб почуватися щасливим/-ою. Для посиленого ефекту вчені навіть пропонують у таких просторах встановлювати дисплеї, які відображатимуть інформацію про досвід, навички та інтереси присутніх. Тоді почати розмову навіть простіше, і люди-однодумці або зі схожими професіями можуть краще розуміти та підтримувати одне одного. А ще такі умови забезпечують органічний розвиток особистих і професійних можливостей та якостей.

Окрім соціальної підтримки, у коворкінгах працівники можуть отримати простір для більш концентрованої роботи. Тихі кімнати, де люди можуть зосередитися, настільки ж важливі, як і робочі простори для груп, особливо коли соціальна взаємодія інших колег може відвертати увагу.

Важливими також у коворкінгах є місця, де можна відпочити. Перерви в роботі потрібні для відновлення організму та позбавлення від напруги та стресу, який неминуче накопичується протягом робочого дня.

Наш мозок найкраще заряджається енергією, коли ми беремо участь у простих, але абсолютно не пов’язаних із собою справах. Спілкуватися з колегами, гуляти, лежати в гамаку, мріяти, грати в більярд або пінг-понг – це все класні способи знизити стрес і перефокусувати нашу увагу.

Якщо ж ви проводите перерву та скролите стрічку новин у соцмережах, то ваш мозок не має можливости оновитися.

Дослідження показує, що 70% опитаних співробітників, які працюють в коворкінгу, почуваються здоровішими, ніж у традиційних умовах офісу.

Перехід в онлайн

Ми вже майже звикли до роботи вдома, та самомотивація може даватися доволі складно. Іноді просто не вистачає сил змусити себе працювати, а побутові справи тільки відвертають увагу.

Коли міста у всьому світі почали відновлювати свою роботу, то компанії та співробітники зіткнулися із сумнівами: а чи варто повертатися до фізичних приміщень і наскільки це є безпечним?

Компанії почали шукати вихід. У результаті з’явилася ідея організовувати великий віртуальний робочий простір, у якому на першому місці стоять здоров’я, безпека та гнучкі умови роботи. Люди так само платять гроші, щоб долучитися до спільної кімнати в Zoom та працювати разом з іншими людьми в режимі реального часу.

Незалежно від того, чи працює людина в традиційному коворкінговому просторі або ж її офіс є онлайн, переваги майже однакові. Так само, як у коворкінгу чи кафе, де навколо працюють люди, те ж відбувається і в мережі.

Величезною перевагою онлайн-коворкінгу є також географічне різноманіття колег і цілодобова активність у робочому просторі. Ви можете зустріти колег з усього світу, і якщо звикли працювати вночі, обов’язково знайдеться хтось на іншому кінці землі, у кого зараз якраз розпал робочого дня.

Ті, хто обирає онлайн-коворкінги, стверджують – за місяці пандемії з’явився дефіцит почуття зв’язку з групою однодумців, цікавих людей. Хтось каже, що це дуже важливо, адже відчуває, що є набагато продуктивнішим за наявности робочого племені. Просто мати поруч інших людей, які працюють, незалежно від того, чи займаєтеся ви схожою роботою, досить, щоб надати додаткову мотивацію.

Люди в одному онлайн-коворкінгу також дискутують у соцмережах, щоб поділитися ідеями та обговорити роботу. Так само, як і у звичайних коворкінгах, тут проводять кава-брейки чи медитують.

Ви навіть можете налаштувати свій віртуальний офісний простір, щоб імітувати зовнішній вигляд вашого фізичного офісу, вмикати звуки стуку у двері, приватні зустрічі та групові конференц-зали.

Віртуальні простори дають змогу подивитися, над чим працюють інші будь-якої миті, або переглянути, у яких кімнатах вони перебувають. Наприклад, ви можете побачити, чи проводить група людей зустріч у віртуальній кімнаті переговорів або ж чи розмовляє хтось телефоном. 

Майже все, що вам і вашим колегам знадобиться чи захочеться робити в офісі, ви можете безпечно і без проблем робити на онлайн-платформі коворкінгу. І цей дух колективної роботи та товариськости може бути саме тим, що вам потрібно, щоб залишатися зайнятими, мотивованими та впевненими, коли ви працюєте вдома.

Творці таких коворкінгів створюють різні ініціативи для розвитку, наприклад щоденне тестування нових технік продуктивности й тайм-менеджменту для віддаленої роботи.

Отже, насправді працювати самостійно не означає взагалі працювати в самотності. Сучасні віртуальні офісні приміщення дають змогу співпрацювати в реальному часі зі своїми колегами. Багато хто не сприймає такого формату роботи серйозно та надає перевагу фізичному контакту й реальному офісу. Це також можна зрозуміти, адже для кожної людини робочий простір, де вона є максимально продуктивною, є різним. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь