Спецпроєкти

Дивовижні будівлі майбутнього: який вигляд має технологічна архітектура


Технологічний прогрес перетворює будівлі на справжні витвори мистецтва. Сьогодні в матеріалі розповідаємо про архітектурні споруди, які справді вражають. І показуємо їх, звісно ж.

Ось такий вигляд має Норвезький парк для спостереження за оленями. Павільйон Норвезького центру диких оленів розташований у місті Хєркінн на околиці Національного парку Довреф’єль, звідки відкривається краєвид на гору Снехетта. Будівля площею 90 м2 відкрита для відвідувачів і служить оглядовим павільйоном для освітніх програм Фонду диких оленів. 

snohetta.com

Пішохідна стежка завдовжки 1,5 км веде відвідувачів до цього приголомшливого місця з краєвидом на гори Довреф’єль.

Гірський масив Довреф’єль утворює бар’єр між північною та південною частинами Норвегії. Жителі Норвегії вважають це місце надзвичайно важливим через велику кількість казок і міфів, пов’язаних із горами, та довгу історію подорожей, мисливства, гірничодобувної та військової діяльности, що наклала свій відбиток на їхній ландшафт.

 

Дизайн будівлі вражає контрастом між жорсткою зовнішньою оболонкою та м’яким й органічним внутрішнім ядром. Дерев’яне ядро ​​має форму скелі або льоду, який розмився внаслідок дії вітру та проточної води. Розміщене ядро у прямокутній рамі з нержавіючої сталі та скла.

Новий головний офіс Arctia Shipping Ltd – це плавуча будівля навпроти Міністерства закордонних справ Фінляндії. Інтер’єр чорного «сталевого корабля» виконаний із лакованого дерева, що пов’язано з більш ранніми традиціями суднобудування в країні. Фасади будівлі виконані зі сталевого профілю та мають хвилеподібний малюнок. 

curiousarchitect.com

На сталевих профілях перфоровано градієнтний абстрактний візерунок, що нагадує кристали льоду й матроські текстильні мотиви. Горизонтальні масиви й індивідуальні фасади будівлі з чорної сталі нагадують чорні корпуси сусідніх криголамів. 

Мобільна дослідницька база «Галлей»

Дослідницька станція «Галлей» – міжнародно важлива платформа для спостережень за земною, атмосферною і космічною погодою.

Halley VI побудовано на плавучому шельфовому льодовику в морі Ведделл та є першим у світі дослідним центром, який можна переміщати. 

hbarchitects.co.uk

Ця відзначена нагородами інноваційна дослідницька станція надає вченим сучасні лабораторії та житлові приміщення й дає змогу вивчати насущні глобальні проблеми: від зміни клімату і підвищення рівня моря до космічної погоди й озонової діри, уперше виявленої в 1985 році.

У центральному червоному модулі розташовані загальні зони для прийому їжі і спілкування, а в синіх модулях – житлові приміщення, лабораторії, офіси, генератори, оглядовий майданчик та інші об’єкти. Halley також має снігову злітно-посадкову смугу і підтримує низку літніх польових досліджень.

А за посиланням можна пройти віртуальний тур станцією.

Завод з очищення стічних вод Ньютаун-Крік

На березі струмка Ньютаун-Крік непомітно виросла нова приголомшлива пам’ятка – очисна станція стічних вод. Хоча споруда існує вже багато років (з’явилася в Ґрінпойнт, коли в 1960-х роках район почав страждати від стоку нафтопереробних заводів), нині вона переживає технологічні та естетичні перетворення.

Jeff Goldberg/ESTO


Команда дизайнерів підтримала прагнення спільноти до доступу до набережної і разом із двома художниками спроєктувала прибережний парк і набережну на цьому місці, з умовами для розширення концепції уздовж Newtown Creek, оскільки район і далі розвивається.

У 2020-му автори нового дизайну навіть отримали Премію за видатні досягнення від Товариства американських зареєстрованих архітекторів ради Нью-Йорка.

gooood.cn

Metropol Parasol

Metropol Parasol – це водночас нова визначна пам’ятка Севільї та інженерна пригода – одна з найбільших дерев’яних споруд, коли-небудь побудованих.

Проєкт складається із шести великих дерев’яних парасольок, які затінюють площу Пласа-де-ла-Енкарнасьйон і захищають місце археологічних розкопок. Парасольки, виконані у формі гриба, обрамляють конструкцію і створюють тіні, які безперервно рухаються протягом дня.

У 1990-х роках міська рада вирішила оновити стару площу, побудувавши підземний паркінг і новий ринок. Однак протягом першого будівельного етапу в землі було виявлено залишки римських будинків, тож проєкт зупинили. Замість нього міська рада й вирішила створити археологічний музей.

andalucia.org

Готель на дереві

Tree Hotel розташований на крайній півночі Швеції, поруч із маленьким селом Гарадс, недалеко від Полярного кола. Номери готелю розташовані просто на деревах. 

treehotel.se

Тут є 5 унікальних кімнат, що відрізняються за архітектурою. Одні з них являють собою алюмінієві структури, загорнуті навколо стовбурів дерев, інші ж виконані з деревини або гілок. Є один номер, виконаний у вигляді тарілки НЛО.

Будівлі стоять за 4-6 метрів від землі, до них можна піднятися по рампі, містку або електричних сходах. Кожна кімната унікальна – не тільки архітектура, а й її меблі, освітлення і тканини створені спеціально.

Бібліотека-гора

Бібліотека-гора розташована в Нідерландах і являє собою гору книг на ринковій площі міста, що є одночасно рекламою і запрошенням людей до читання. Будівля має пірамідальну форму, яка, зі свого боку, охоплює 480 м книжкових полиць і місць для читання. 

mvrdv.nl

Бібліотека площею 9,300 м2 розташована в центрі міста Спейкеніссе та посідає почесне місце на ринковій площі, навпроти старовинної сільської церкви, з якої вона схожа на величезну гору книг.

Крім бібліотеки, у будівлі є центр екологічної освіти, шаховий клуб, аудиторія, конференц-зали, комерційні офіси й торгові приміщення.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь