Дивовижні будівлі майбутнього: який вигляд має технологічна архітектура
Технологічний прогрес перетворює будівлі на справжні витвори мистецтва. Сьогодні в матеріалі розповідаємо про архітектурні споруди, які справді вражають. І показуємо їх, звісно ж.
Ось такий вигляд має Норвезький парк для спостереження за оленями. Павільйон Норвезького центру диких оленів розташований у місті Хєркінн на околиці Національного парку Довреф’єль, звідки відкривається краєвид на гору Снехетта. Будівля площею 90 м2 відкрита для відвідувачів і служить оглядовим павільйоном для освітніх програм Фонду диких оленів.
Пішохідна стежка завдовжки 1,5 км веде відвідувачів до цього приголомшливого місця з краєвидом на гори Довреф’єль.
Гірський масив Довреф’єль утворює бар’єр між північною та південною частинами Норвегії. Жителі Норвегії вважають це місце надзвичайно важливим через велику кількість казок і міфів, пов’язаних із горами, та довгу історію подорожей, мисливства, гірничодобувної та військової діяльности, що наклала свій відбиток на їхній ландшафт.
Дизайн будівлі вражає контрастом між жорсткою зовнішньою оболонкою та м’яким й органічним внутрішнім ядром. Дерев’яне ядро має форму скелі або льоду, який розмився внаслідок дії вітру та проточної води. Розміщене ядро у прямокутній рамі з нержавіючої сталі та скла.
Новий головний офіс Arctia Shipping Ltd – це плавуча будівля навпроти Міністерства закордонних справ Фінляндії. Інтер’єр чорного «сталевого корабля» виконаний із лакованого дерева, що пов’язано з більш ранніми традиціями суднобудування в країні. Фасади будівлі виконані зі сталевого профілю та мають хвилеподібний малюнок.
На сталевих профілях перфоровано градієнтний абстрактний візерунок, що нагадує кристали льоду й матроські текстильні мотиви. Горизонтальні масиви й індивідуальні фасади будівлі з чорної сталі нагадують чорні корпуси сусідніх криголамів.
Мобільна дослідницька база «Галлей»
Дослідницька станція «Галлей» – міжнародно важлива платформа для спостережень за земною, атмосферною і космічною погодою.
Halley VI побудовано на плавучому шельфовому льодовику в морі Ведделл та є першим у світі дослідним центром, який можна переміщати.
Ця відзначена нагородами інноваційна дослідницька станція надає вченим сучасні лабораторії та житлові приміщення й дає змогу вивчати насущні глобальні проблеми: від зміни клімату і підвищення рівня моря до космічної погоди й озонової діри, уперше виявленої в 1985 році.
У центральному червоному модулі розташовані загальні зони для прийому їжі і спілкування, а в синіх модулях – житлові приміщення, лабораторії, офіси, генератори, оглядовий майданчик та інші об’єкти. Halley також має снігову злітно-посадкову смугу і підтримує низку літніх польових досліджень.
А за посиланням можна пройти віртуальний тур станцією.
Завод з очищення стічних вод Ньютаун-Крік
На березі струмка Ньютаун-Крік непомітно виросла нова приголомшлива пам’ятка – очисна станція стічних вод. Хоча споруда існує вже багато років (з’явилася в Ґрінпойнт, коли в 1960-х роках район почав страждати від стоку нафтопереробних заводів), нині вона переживає технологічні та естетичні перетворення.
Команда дизайнерів підтримала прагнення спільноти до доступу до набережної і разом із двома художниками спроєктувала прибережний парк і набережну на цьому місці, з умовами для розширення концепції уздовж Newtown Creek, оскільки район і далі розвивається.
У 2020-му автори нового дизайну навіть отримали Премію за видатні досягнення від Товариства американських зареєстрованих архітекторів ради Нью-Йорка.
Metropol Parasol
Metropol Parasol – це водночас нова визначна пам’ятка Севільї та інженерна пригода – одна з найбільших дерев’яних споруд, коли-небудь побудованих.
Проєкт складається із шести великих дерев’яних парасольок, які затінюють площу Пласа-де-ла-Енкарнасьйон і захищають місце археологічних розкопок. Парасольки, виконані у формі гриба, обрамляють конструкцію і створюють тіні, які безперервно рухаються протягом дня.
У 1990-х роках міська рада вирішила оновити стару площу, побудувавши підземний паркінг і новий ринок. Однак протягом першого будівельного етапу в землі було виявлено залишки римських будинків, тож проєкт зупинили. Замість нього міська рада й вирішила створити археологічний музей.
Готель на дереві
Tree Hotel розташований на крайній півночі Швеції, поруч із маленьким селом Гарадс, недалеко від Полярного кола. Номери готелю розташовані просто на деревах.
Тут є 5 унікальних кімнат, що відрізняються за архітектурою. Одні з них являють собою алюмінієві структури, загорнуті навколо стовбурів дерев, інші ж виконані з деревини або гілок. Є один номер, виконаний у вигляді тарілки НЛО.
Будівлі стоять за 4-6 метрів від землі, до них можна піднятися по рампі, містку або електричних сходах. Кожна кімната унікальна – не тільки архітектура, а й її меблі, освітлення і тканини створені спеціально.
Бібліотека-гора
Бібліотека-гора розташована в Нідерландах і являє собою гору книг на ринковій площі міста, що є одночасно рекламою і запрошенням людей до читання. Будівля має пірамідальну форму, яка, зі свого боку, охоплює 480 м книжкових полиць і місць для читання.
Бібліотека площею 9,300 м2 розташована в центрі міста Спейкеніссе та посідає почесне місце на ринковій площі, навпроти старовинної сільської церкви, з якої вона схожа на величезну гору книг.
Крім бібліотеки, у будівлі є центр екологічної освіти, шаховий клуб, аудиторія, конференц-зали, комерційні офіси й торгові приміщення.