Спецпроєкти

ВООЗ розкритикувала нерівномірний розподіл вакцин між країнами


ВООЗ закликає країни світу підтримати рівний розподіл вакцин проти COVID-19.

Про це повідомляє ВООЗ.

Що це означає?

Розповсюдження вакцин має розпочатися в перші 100 днів 2021 року. Для цього потрібно:

  • щоб уряди, які зробили щеплення медпрацівникам своїх країн і людям із ризиком важкого перебігу захворювання, поділилися препаратами з іншими державами через ініціативу COVAX;
  • забезпечити фінансування COVAX, щоб підтримати країни з низьким і середнім рівнем доходу в розгортанні кампанії з вакцинації;
  • виробники мають справедливо розподіляти запас вакцин, а також обмінюватися даними про безпеку, ефективність і виробництво препаратів, активізувати і масштабувати виробництво та продавати технологію виробникам, які зможуть збільшити обсяги виробництва.

«Із 128 мільйонів введених доз вакцин на сьогодні, понад три чверті цих щеплень зроблені лише у 10 країнах, яким належить 60% світового ВВП», ─ наголосили в організації.

У 130 країн середнього і низького доходу з населенням у 2,5 мільярда осіб ще не було вакциновано жодної людини. ВООЗ стверджує, що нерівний розподіл вакцин призведе до подальшого поширення і мутації коронавірусу, що ще більше підірве міжнародну економіку. 

Раніше ми розповідали, що Міжнародна федерація товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця планує вакцинувати від COVID-19 500 мільйонів людей у важкодоступних місцях у всьому світі.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь