Спецпроєкти

Організаторів премії «Золотий глобус» звинуватили в расизмі та корупції


Голлівудську асоціацію іноземної преси (HFPA), що організовує кінопремію «Золотий глобус», звинуватили в корупції та расизмі.

Дослідження провели Los Angeles Times.

Що стало приводом для звинувачень?

Журналісти Los Angeles Times у своєму дослідженні стверджують, що Голлівудська асоціація іноземної преси платила великі зарплати – у сумі близько 2 мільйонів доларів – за роботу в комітетах і перегляд фільмів. Водночас у виданні стверджують, що багато хто із цих членів може похизуватися тільки не надто успішною журналістською кар’єрою.

У відповідь на це представник HFPA заявив, що припущення про некваліфікованість журналістів є «застарілим і несправедливим», а організація проводить надійний конкурс прийняття на роботу та переакредитації. Також він наголосив, що члени комітету пишуть для найбільш авторитетних видань у світі. 

У списку номінантів 2021 року опинився серіал «Емілі в Парижі», який після негативних відгуків у пресі був у двох номінаціях, зокрема як «найкращий комедійний серіал». Виявилося, що у 2019 році 30 учасників асоціації побували на фільмуванні проєкту. Їх поселили в п’ятизірковий готель і запросили до Музею ярмаркового мистецтва. Один з учасників HFPA зізнався, що з ними «поводилися, як із королями», тоді як інші журналісти не мали таких привілеїв.

До чого тут расизм?

Улітку 2020 року норвезька журналістка Кьерсті Флаа подала до суду на журі заходу, тому що вони не прийняли її в організацію.

За даними LA Times, хоча до складу 87-членної організації HFPA входять люди різних національностей, проте немає жодного темношкірого представника. На це представник HFPA відповів, що обізнаний із проблемою та прагне розв’язати її.

У 2013 році HFPA відхилила заяву темношкірої британської журналістки Саманти Офоле-Прінс. Це рішення було предметом довгих суперечок. Невдовзі після цього в інтерв’ю тодішній президент HFPA Тео Кінгму на запитання про відсутність у членстві темношкірих сказав, що вони не можуть дозволити собі приїхати й жити тут.

«Я є членом цієї організації вже 21 рік і можу запевнити, що ніколи не чув нічого расистського», – наголосив Кінгму.

Раніше ми розповідали, що українська студія Animagrad випустила трейлер-тизер анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня» й приурочила прем’єру до 150-річного ювілею геніальної письменниці Лесі Українки. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь