Спецпроєкти

В Україні запустили ініціативу, що збирає та розповідає про символіку ненависти, яку використовують ультраправі організації


Freedom House за участи українських експертів і експерток запустили ініціативу Reporting Radicalism, що має на меті створення звітности й аналітики праворадикальних організацій.

Про ініціативу розповідають на сайті Reporting Radicalism.

Як реалізовуватимуть ініціативу?

На платформі публікуватимуться досьє осіб і груп, які відомі своїми праворадикальними настроями, а також випадки насильства, до якого вони причетні, їхні публічні висловлювання, джерела їхньої підтримки та ресурсів.

Нині на платформі опубліковано 30 символів, що позначають ідеї нацизму, неонацизму, білого супремасизму, праворадикалізму.

«Незважаючи на застосування насильства проти вразливих груп, у держави та в суспільства відчувається брак розуміння того, хто ж такі ці екстремістські групи, чому їх створюють і чим вони займаються. Це ускладнює можливість реалістичної оцінки загрози, яку вони становлять, та зменшує вірогідність розроблення реакції на їхню насильницьку ідеологію», ㅡ зазначають автори.

Як розповідають організатори, вони порушуватимуть такі питання:

  • Хто здійснює насильницькі дії та як ці особи або групи пов’язані між собою? Хто є учасниками чи учасницями цих груп та як вони набирають нових? Яка їхня внутрішня ієрархія чи структура?
  • За які випадки насильства ці суб’єкти несуть відповідальність, що підтверджується їхніми публічними визнаннями або ж пов’язані з ними через сукупність дотичних даних?
  • Як формується публічний і приватний дискурс цих суб’єктів (згідно з доступною інформацією) та які ключові повідомлення вони поширюють публічно чи приватно?
  • Які в них джерела фінансової, іншої матеріальної чи політичної підтримки, зокрема з тими, хто явно підтримує конкретні напади, і наскільки ці джерела життєво важливі для підтримки цих суб’єктів? Чи отримують вони фінансову або іншу підтримку з іноземних джерел?

Як джерела інформації використовуватимуть інформацію, яку створюють самі організації, звіти правоохоронних органів, журналістські розслідування, новини й повідомлення, дослідження, заяви постраждалих.

Раніше ми розповідали, що у Великобританії поліціянти під прикриттям стежитимуть за безпекою жінок у барах і клубах.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь