Спецпроєкти

Дослідження: чи потрібно робити щеплення людям, які вже перехворіли на COVID-19


Американські вчені з’ясували чи потрібна друга доза вакцини від Pfizer/BioNTech чи Moderna для людей, що вже перехворіли на COVID-19 і мають до нього імунітет.

Про це повідомляє Medical Xpress.

Про що йдеться у звіті?

У дослідженні взяли участь 109 осіб, частина з яких вже перехворіли на COVID-19 і мають імунітет. З’ясувалося, що у порівнянні з не інфікованими людьми, раніше інфікована група у 10-20 разів швидше виробляла антитіла до вірусу після введення першої дози вакцини.

«Ми показали, що рівень антитіл після першої дози вакцини у людей з уже наявним імунітетом дорівнює або навіть перевищує, ніж у неінфікованих людей після другої дози», ─ розповіла лікарка і співавторка дослідження Вівіана Саймон.

Отже, вчені дійшли висновку, що людям, які вже перехворіли на SARS-CoV-2, достатньо однієї дози вакцини від Pfizer/BioNTech чи Moderna, щоб в організмі сформувався стійкий імунітет.

«Ці дані свідчать про те, що разова доза вакцини викликає дуже швидку імунну відповідь у людей, у яких був позитивний результат тесту на COVID-19. Фактично, ефект першої дози імунологічно нагадує введення другої дози у людей, які не були інфіковані», ─ розповів лікар і керівник дослідження Флоріан Краммер.

Зміна політики вакцинації дозволить зекономити велику кількість доз щеплення і забезпечить цих людей від побічних ефектів, які можливі при введенні їм другої дози вакцини.

Раніше ми розповідали, що лікарі запустили флешмоб на підтримку вакцинації проти COVID-19.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь