Спецпроєкти

В Україні починається другий етап вакцинації та відкриваються стаціонарні пункти щеплень


З 22 березня в Україні починається другий етап вакцинації, що передбачає щеплення сімейних лікарів і людей віком понад 80 років.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Як відбуватиметься другий етап?

Другий етап передбачає вакцинацію сімейних лікарів. Коли в Україну прибудуть наступні партії вакцини, розпочнуть вакцинацію працівники соціальної галузі та громадського здоров’я, а також люди віком від 80 років.

Окрім мобільних бригад, які працювали на першому етапі, на другому додаються ще стаціонарні пункти щеплень – 565 одиниць.

«У межах другого етапу вакцинації планують розгорнути більш як 2,5 тис. пунктів щеплення на території всієї країни. Вони розпочинатимуть роботу, коли будуть надходити нові партії вакцини», — зазначив Максим Степанов. 

Станом на сьогодні першу дозу вакцини отримали 111 024 особи. За добу отримали щеплення 2 715 людей, серед них найбільше в Донецькій області ー770 осіб. А до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалися 309 826 людей.

Етапи вакцинації відбуватимуться паралельно, згідно з Дорожньою картою.

Раніше ми розповідали, що науковці з Німеччини та Норвегії виявили причину тромбозу після вакцинації AstraZeneca. Як стверджують учені з норвезького Університету Осло, причиною виникнення тромбозу в людей є гостра імунна реакція на вакцину. Учені з лікарні Грайфсвальдського університету дійшли такого ж висновку.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь