Спецпроєкти

Якими бувають ін’єкції краси, що вони роблять та як обрати для себе потрібну


Безумовно, кожна людина прекрасна в будь-якій оболонці. Але ваше тіло — це тільки ваше діло, тож якщо особисто вам хочеться виправити щось у собі, то в сучасній косметології є для вас безліч пропозицій.

Багато зморщок виникають унаслідок мімічних проявів наших емоцій: м’язи скорочуються, а в місцях таких скорочень виникають складки. Це ті самі «гусячі лапки» в куточках очей, зморшки на лобі або між брів, які можуть з’явитися навіть у молодому віці.

Візуальні ознаки старіння полягають у змінах на клітинному та молекулярному рівнях. З роками вироблення тих компонентів, які підтримують еластичність і відповідають за молодість шкіри, в організмі знижується.

Ін’єкційні методи омолодження ж або обмежують міміку, прибираючи динамічні зморшки, або діють на позаклітинний матрикс, відновлюючи сполучну тканину. Розгляньмо, які є способи та коли до них варто звертатися.

Уколи ботокса

Ботокс містить очищений ботулотоксин, який блокує нервовий сигнал і ніби заморожує м’язи. У результаті деякі зморшки пом’якшуються або повністю розгладжуються.

Для кого? Метод ефективний для усунення мімічних зморщок, тобто тих, що утворюються на лобі, між бровами й у куточках очей. Прибрати зморшки та складки, спричинені опущенням тканин, наприклад, у куточках рота, такі уколи не зможуть.

Скільки триває ефект? Зазвичай результат зберігається 3-4 місяці, потім процедуру потрібно повторювати. Однак на наступних сеансах дозу зазвичай зменшують, а результат може триматися довше.

Які побічні ефекти? Схвалені препарати, що пройшли перевірку, вважаються безпечними. Якщо побічні ефекти й з’являються, то вони тимчасові та незначні:

 • почервоніння, припухлість у місці уколу;
 • висип;
 • опущення повік, якщо ін’єкція була поблизу очей;
 • симптоми, схожі на застуду;
 • головний біль;
 • сухість у роті.

Також є ймовірність виникнення проблем із диханням і розладів зору. І в цьому випадку це буде сигналом про серйозну алергічну реакцію, яка трапляється тільки в 1% випадків.

Біоревіталізація

Саме слово походить від латинських «біо» (життя) і «ревіталізація» (відновлення). У загальному сенсі до біоревіталізації відносять усі методики омолодження, які за допомогою біологічно активних речовин змінюють позаклітинний матрикс.

Це препарати на основі тільки гіалуронової кислоти або її поєднання з вітамінами, мінералами, амінокислотами чи рослинними екстрактами.

Магія гіалуронової кислоти — у здатності притягувати й утримувати воду завдяки великій молекулярній масі. Завдяки цій властивості препарати на основі гіалуронки насичують шкіру вологою, роблять її більш пружною та здоровою зовні. Шкіра вирівнюється й підвищується її пружність. Поліпшується колір обличчя, пігментні плями та зморшки стають менш помітними або пропадають зовсім, зменшуються розтяжки.

Для кого? Ін’єкції біоревіталізантів використовують для візуального омолодження шкіри обличчя, шиї та декольте, рук і будь-яких інших частин тіла, які пацієнт хоче «оживити».

Скільки триває ефект? Гіалуронова кислота розпадається природним чином і виводиться з організму, тому результат тримається в середньому 6-9 місяців. До того ж цей термін залежить не тільки від препарату, а й від індивідуальних особливостей організму та способу життя.

Куріння, сонячні промені, ультразвукові хвилі пришвидшать розпад гіалуронової кислоти. Добра новина в тому, що для повторних ін’єкцій потрібна менша доза препарату.

Які побічні ефекти? Гіалуронова кислота вважається безпечною. Украй рідко виникають почервоніння, набряк у місці уколу, висип або свербіж: так організм реагує не на саму гіалуронку, а на додаткові компоненти, наприклад лідокаїн.

Мезотерапія

Мезотерапія — один із варіантів біоревіталізації шкіри. Сам термін «мезотерапія» вказує на спосіб введення препаратів — у середній шар шкіри, а також їхнє «середнє» порівняно з ліками дозування. Крихітні дози засобів знижують ризик ускладнень.

Активні речовини можуть бути різними: від анальгетиків та інших зареєстрованих ліків до вітамінів, мікроелементів і рослинних екстрактів, наприклад витяжки з артишоку.

Звідси різноманітні ефекти й широка сфера застосування: від лікування болю або облисіння до розщеплення жиру. Кожен компонент розчину по-різному діє в організмі. Щоправда, прибрати значні жирові запаси тільки за допомогою уколів не вийде, та й для видимого ефекту потрібно щонайменше 10 процедур.

Для кого? Через розмаїття складу препаратів мезотерапія в косметології використовується:

 • для омолодження шкіри;
 • під час лікування акне, екземи;
 • для боротьби з алопецією;
 • у разі ліпомоделювання, коли потрібно прибрати зайвий жир і сформувати контури тіла;
 • для позбавлення від розтяжок.

Скільки триває ефект? Передбачити, як довго протримається результат, складно, але косметологи рекомендують повторювати курси за 4-6 місяців, коли стан шкіри починає погіршуватися.

Які побічні ефекти? Зазвичай алергічна реакція на лікарські компоненти з’являється рідко й минає з часом. Це може бути почервоніння, свербіж, висип, пігментні плями. Щоб уникнути всього цього, дерматолог з’ясовує заздалегідь, чи є схильність до алергії, і проводить шкірні проби.

Філери

Філери — це гелеві наповнювачі натурального або синтетичного походження, здатні в багатьох випадках замінити оперативну пластику.

З роками обсяг жирової тканини зменшується, шкіра втрачає еластичність і обвисає. Філери заповнюють цю порожнечу та складки, розгладжуючи так зморшки та зміцнюючи тканинну структуру.

Для кого? Завдяки ін’єкціям можна підтягнути овал обличчя, приховати носогубні складки або прибрати мішки під очима, відновити об’єм губ або виправити їхню асиметрію. За допомогою філерів можна навіть трохи змінити форму носа або підборіддя.

Важливо розуміти, що заочно вибрати такий препарат неможливо. Вони розрізняються за складом, в’язкістю та концентрацією гіалуронової кислоти. Дерматолог підбирає потрібний варіант, спираючись на загальний стан шкіри, глибини зморщок і схильність до алергії.

Скільки триває ефект? Уколи гіалуронової кислоти доведеться повторювати в середньому через 6-9 місяців. Філери з гідроксиапатиту кальцію тримаються до двох років, а з полі-L-молочною кислотою іноді й довше.

Які побічні ефекти? Крім алергічної реакції, яка частіше виникає на наповнювачі тваринного походження й синтетичні речовини, під шкірою можуть утворюватися папули. Це капсули, якими організм оточує чужорідний гель. Вони не є небезпечними для здоров’я, але можуть неприємно промацуватися під шкірою й не завжди розсмоктуються.

Плазмотерапія

Плазмотерапія позиціонується як природне оздоровлення шкіри й не тільки. Замість препаратів тут використовується власна плазма пацієнта, очищена спеціальним чином і збагачена тромбоцитами. Плазмотерапію також можуть називати плазмоліфтингом і PRP-терапією.

У нормі тромбоцити сприяють загоєнню ран і гальмують кровотечу. Збагачена ж тромбоцитами плазма допомагає вивести компоненти клітин, зруйновані фотостарінням, й активує фібробласти, які виробляють колаген.

Однак складність у тому, що в медиків немає єдиного підходу до способу обробки крови, концентрації тромбоцитів і кількости ін’єкцій, тому ефективність у різних випадках може бути різною.

Для кого? В естетичній медицині плазмотерапію радять застосовувати:

для шкіри, що старіє, оскільки плазмоліфтинг поліпшує рельєф і колір, знімає набряки, зменшує зморшки;
у лікуванні акне й постакне, атопічного дерматиту та екземи;
під час боротьби з целюлітом.

Часто плазмотерапію використовують 3 парі з іншими методиками, наприклад філерами або лазером. Так PRP допомагає шкірі швидше відновитися після процедур.

Скільки триває ефект? Результати PRP-терапії проявляються швидше й довше тримаються в молодших пацієнтів — до 35 років. Таким людям досить повторювати ін’єкції через 12-24 місяці.

У 50-60 років друга процедура буде потрібною через шість місяців, третя — через дев’ять після другої.

Які побічні ефекти? Оскільки для ін’єкцій використовують власну кров пацієнта, небажаної реакції зазвичай не буває, хіба що почервоніння в місці уколу.

Уколи краси справді принесуть бажаний результат тільки в тому разі, якщо їх підбирає й робить компетентний лікар, а пацієнт дотримується всіх його рекомендацій після процедури.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь