Спецпроєкти

Смарт-інгалятори та роботи для збирання врожаю: як технології змінили ринок медичної марихуани


Індустрія канабісу активно розвивається у світі. Тільки-но відбувається лібералізація законодавства в галузі використання цієї рослини, на ринку з’являються компанії, для яких продаж і вирощування медичної марихуани стає прибутковою справою. Кожна з них намагається створити якісну та дешеву продукцію. Особливо це важливо, коли йдеться про медичний канабіс, який допомагає пацієнтам полегшити перебіг важких хвороб.

На допомогу підприємцям приходять сучасні технології. Вони дають можливість економити значні людські, фінансові та часові ресурси. Пояснюємо, як роботи збирають суцвіття рослин, а блокчейн надає споживачам максимально повну та правдиву інформацію про генетику популярних сортів.

Роботи-помічники на захисті врожаю марихуани

Засновник і гендиректор Bloom Automation Джон Гова виявив, що культиватори здебільшого обробляють канабіс вручну. Враховуючи неймовірний обсяг товарообігу, такий спосіб збору продукту може заподіювати шкоду суглобам робітників, крім того, він є досить стресовим.

У 2016 році компанія презентувала робота, який має автоматизувати процес тримінгу (обрізання листя для суцвіть канабісу).

Робот може допомогти зменшити витрати на людську робочу силу та ціни на продукцію з конопель. Це дасть змогу зменшити кількість відходів і випадків спотворення рослин.

Прототипом став тривісний робот, якого зазвичай використовували теслярі та токарі. Команда Bloom Automation прикріпила до нього електронний тример конопель і камеру високої роздільної здатности. Його алгоритм проаналізував тільки 100-300 зображень конопель, а тому не міг спочатку відрізнити квітку від листя, що призвело до втрати цінного продукту.

Машинний зір штучного інтелекту допомагає добре розпізнавати звичні форми, як-от квадрати, кола, візерунки, літери та цифри. Для розпізнавання складніших об’єктів, які трапляються в сільському господарстві, потрібні складніші методи машинного навчання.

Компанія поліпшила точність робота. Співробітники розмалювали понад 6 000 зображень конопель (квітку позначили одним кольором, а листя – іншим), щоб нейронна мережа могла вивчити частини рослини.

Дані вони помістили в програму для тренувань. Результат уже був набагато кращим, але до сьогодні проводиться бета-тестування пристрою.

Згадаймо й компанію Braingrid, засновану в Торонто, яка представила датчик для оранжереї. Датчик збирає та аналізує кліматичні дані й надає рекомендації для поліпшення врожаю.

Sentroller S відрізняє Braingrid від конкурентів, оскільки дає змогу моніторити критичні параметри вирощування (наприклад, температуру, відносну вологість, CO2, PAR, EC) без дротів живлення або потреби міняти батареї. За всіма параметрами можна спостерігати дистанційно. Крім того, Sentroller S стежить за пожежною безпекою й повідомляє державні служби в разі виявлення небезпечної ситуації. Він чудово працює завдяки сонячним батареям, а тому для роботи всередині оранжереї буде досить навіть світлодіодних ламп.

Смарт-інгалятори

2019 року компанія InDose представила революційний вапорайзер, який дає можливість виміряти точну дозу спожитого ТГК.
Коли людина вдихає пару, дозу показує в режимі реального часу на дисплеї. Саме тому споживач отримує змогу контролювати споживання конопель. Він також може встановити обмеження спожитого обсягу канабіноїдів, про перевищення якого сповістить пристрій.

Випаровувач InDose оснащений двома датчиками, які проводять 10 вимірювань на секунду, щоб розрахувати точні міліграми THC і CBD. Нині InDosе представлений у деяких диспансерах Каліфорнії. Компанія співпрацює з провідними постачальниками канабісової олії.

Канадська Resolve Digital Health 2017 року розробила Breeze – розумний інгалятор для медичної марихуани. Пристрій забезпечує точне дозування рослини завдяки використанню одноразових капсул Smartpod, які містять високоякісну марихуану у вигляді квіток або олії. Кожна капсула призначена для лікування певних симптомів. На контейнері міститься інформація про генетику, тестування й термін придатности лікарського засобу.

Спеціальний додаток відстежує самопочуття пацієнтів. Ці дані можуть використати лікарі та інші медичні фахівці. Додаток контролює споживання, тип капсул, час і ефективність курсу лікування. Пристрій розпізнає Smartpod і візуалізує інформацію про вміст капсули на кольоровому екрані Breeze.

Такі девайси стали першим кроком для створення системного підходу у використанні медичної марихуани. Також вони надали дослідникам більше інформації про цілющі ефекти цієї рослини.

Resolve Digital Health сподівається, що їхня програма дасть змогу більш детально контролювати стан споживача за допомогою сенсорів і повідомляти йому, наприклад, що за кілька годин у нього почнеться напад мігрені.

Блокчейн і канабіс

Компанія BLOCKStrain нині розробляє перший у світі цифровий «трав’яний» реєстр на основі технології блокчейн. Чому це важливо?

Пацієнти в усьому світі дуже часто стикаються з неякісними ліками. Це також стосується і препаратів на основі канабісу. Ускладнює ситуацію й те, що часто на ринку фігурують назви сортів рослин, про хімічний склад та ефекти яких нічого не відомо.

На якість рослин також впливають і природні умови: марихуана з Каліфорнії відрізнятиметься від тої, яка вирощена на Ямайці.

Саме тому реєстр BLOCKStrain дасть змогу захистити дані від несанкціонованого втручання, а пацієнти зможуть отримувати максимально повну інформацію про марихуану й компанії, які її вирощують.

Окрім того, блокчейн-реєстр зможе розв’язати проблеми координації та зв’язку між виробниками. Голова BLOCKStrain Роберт Галарза зазначив: компанія відвідає Ямайку, де вивчить переваги BLOCKStrain для місцевої індустрії. Гровери підпишуть контракти для інтеграції своїх реєстрів із платформою BLOCKStrain. Також вони нададуть результат тестів на предмет генетичного та хімічного складу рослин.

«Ми забезпечуємо гроверів захистом інтелектуальної власности. Блокчейн дає їм незмінні записи всієї геномної послідовности, які служать свідченнями їхнього права власности. Наша система має можливості штучного інтелекту, який пов’язує характеристики рослин з їхньою генетикою, що дає змогу верифікованим користувачам підтримувати зв’язок і обмінюватися даними», – пояснив Галарза.

Першою компанією, яка почала використовувати криптовалюту в конопляній галузі, була Сoinotcoin. 15 січня 2014 року було видобуто перший блок, який вивів валюту PotCoin на ринок.

Початковим планом Сoinotcoin було створення децентралізованої мережі з відкритим кодом для сприяння переходу легальної галузі конопель у цифрову епоху. До 2015 року кілька компаній спільноти PotCoin виготовили ексклюзивні автомати банкоматів (pATM) і розмістили їх у кількох амбулаторіях у Колорадо. Завдяки цьому PotCoin стала однією з перших в історії криптоцентричних децентралізованих організацій, що мають ексклюзивний інтерфейс із громадськістю.

У 2016 році команда інженерів змінила алгоритм консенсусу з Proof of Work на Proof of Stake. Тепер кожен, хто мав комп’ютер, може підтримувати мережу та бути частиною руху. PotCoin перетворилася на повноцінну мережу, завдяки якій споживачі та виробники марихуани можуть обмінюватись інформацією та здійснювати фінансові операції.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь