Спецпроєкти

Мінцифри запустило єдину електронну систему в галузі будівництва. Як це допоможе подолати корупцію?


Мінцифри запустило електронні сервіси в будівельній галузі, що боротимуться з корупцією.

Про це повідомляють на сайті Мінцифри.

Як це працюватиме?

Створено новий реєстр будівельної діяльности. Він передбачає появу унікального ідентифікатора об’єкта будівництва. Простіше кажучи: усі документи окремого об’єкта створюються та верифікуються за QR-кодом одразу в реєстрі.

Цей реєстр є захищеним і прозорим. Система автоматично перевірятиме подані документи.

Якщо документи не відповідатимуть законодавчим критеріям, об’єкт не реєструватимуть.

«Торік Мінцифри на порталі Дія запустило електронні будівельні послуги. Вони повністю автоматизовані й відкидають вплив людини на ухвалення рішення. Жорсткі механізми перевірки даних, зокрема взаємодія з іншими реєстрами, суттєво підвищують прозорість процесів», ─ пояснює міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

У реєстрі вже опубліковано 130 тисяч документів.

Як зазначають експерти, будівельна галузь в Україні є глибоко корумпованою. Згідно з дослідженням потенціалу електронних послуг, річна сума хабарів у будівництві може сягати від 2,7 до 3,5 млрд грн.

Раніше ми розповідали, що Укрпошта почала приймати е-документи в застосунку Дія у своїх відділеннях. Щоб отримати своє відправлення з післяплатою на суму від 5000 грн, досить показати електронний паспорт у додатку Дія. Програма формує індивідуальний штрих-код для документа, який ви хочете показати, а у відділенні його зчитуватимуть сканером.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь