Спецпроєкти

В Україні поширюється мутований британський штам COVID-19: розповідаємо, чим він небезпечний


Учені з київського Інституту молекулярної біології та генетики Національної академії наук України провели аналіз 17 зразків, відібраних у хворих з Івано-Франківська і двох ─ із Києва.

Про результати дослідження повідомив Інститут молекулярної біології та генетики на своїй сторінці у Facebook.

До якого висновку дійшли вчені?

Учені з київського Інституту молекулярної біології та генетики виявили у зразках нові мутації «британського» штаму коронавірусу. Зразки відібрали під час спалаху захворювання COVID-19 на Прикарпатті.

«Модифікований «британець» відрізняється від попередника, уперше виявленого у Великій Британії восени 2020 року, критичними змінами в ділянках вірусу, що відповідають за швидкість розмноження вірусу у клітині та реактивність імунної системи людини», ─ пояснюють у повідомленні.

Як зазначають науковці, саме комбінація модифікованих штамів «британського» вірусу є причиною теперішньої хвилі епідемії та випадків повторного інфікування.

«Можна говорити про дуже небезпечну тенденцію заміни попередніх штамів коронавірусу, які циркулювали в Україні восени-взимку і якими українці вже перехворіли, на нові, мутовані штами «британця», ─ наголошує директор ІМБГ, академік Михайло Тукало.

Дані дослідження вже зареєстровано в міжнародній базі GISAID. Про результати дослідження ІМБГ проінформували Раду національної безпеки та оборони України, а також делегацію ВООЗ.

У ВООЗ погодилися з результатами дослідження й наголосили на важливості регулярного моніторингу змін SARS-CoV-2 для виявлення нових ковід-мутантів, які «заходять» в Україну.

До цього моменту зразки у хворих відправляли для дослідження в європейські лабораторії ВООЗ, а результати були тільки за 1-1,5 місяця.

Раніше ми розповідали, що в Україні починається другий етап вакцинації та відкриваються стаціонарні пункти щеплень.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь