Спецпроєкти

Напад на журналістку bit.ua: поліція не поспішає відкрити провадження


У мережі з’явилися фото самого моменту нападу на журналістку bit.ua Поліну Вернигор, який стався 8 березня на Контрактовій площі.

ШОК — це коли ти ледь не плачеш від безсилля, і раптом на голову падають беззаперечні докази того, що вони не "знайшли…

Posted by Polina Vernyhor on Wednesday, March 10, 2021

Увечері після нападу дівчина написала заяву до Подільського управління поліції ГУ НПУ. Там поліція дивно реагувала на бажання дівчини рослідувати напад, оскільки в неї нема «серйозних фізичних ушкоджень». Проте заяву все ж прийняли. Далі дівчині сказали зателефонувати вранці у відділок, щоб їй надали інформацію про те, за якою статтею відкрите провадження та хто саме його вестиме.

Проте наступного дня вранці, коли Поліна зателефонувала, у відділку сказали, що всі відповідальні дуже зайняті та наразі не можуть відповісти. Згодом, у коментарі для Громадського радіо, прессекретарка Подільського райвідділку розповіла, що поліція досі не відкрила провадження за фактом нападу, оскільки досі шукають склад злочину.

Водночас через активне обговорення ситуації в ЗМІ, на Поліну вийшли представниці правозахисного центру ZMINA і запропонували юридичну допомогу. Тож наступного дня до поліції вже зателефонував адвокат дівчини. Підозри підтвердилися: заяву досі розглядають при тому, що провадження мають відкрити впродовж перших 24 годин після подання заяви.

На своїй сторінці у фейсбуці Поліна Вернигор заявила, що разом з адвокатом подаватиме скаргу про бездіяльність поліції. Також журналістка розповіла, що їй вдалося знайти інших потерпілих від дій цих же зловмисників.

Обіцяла написати про справу детальніше.Коротко, що сталося: після Маршу жінок на нас з подругами напала купка…

Posted by Polina Vernyhor on Wednesday, March 10, 2021

Раніше ми розповідали, що 8 березня в Києві група невідомих напали на учасниць та учасників Маршу Рівності. Інцидент стався на Подолі, поблизу колеса огляду.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь