Спецпроєкти

Про наше кіно розповідають Лукіч, Сеітаблаєв, Вітовська. Дивіться п’яту серію «СПАЛАХУ» – документалки про українську культуру


Десятого березня відбулася прем’єра п’ятої серії документального серіалу «СПАЛАХ» про українську культуру. Темою серії стало нове українське кіно.

Прем’єра серії відбулася на YouTube.

Про що серія?

У п’ятій серії документалки розповідають, як зародилося нове українське кіно. Чому ця індустрія розділилася наче на два табори: розважальні фільми, на які купують квитки, та глибокі фестивальні фільми з міжнародними нагородами, але не зрозумілі широкій аудиторії.

«Кіноіндустрія не заробляє грошей. Це дуже важливо. Але кіноіндустрія коштує набагато менше, ніж коштує потім вкладення в озброєння. Те, що ми нині маємо на Сході, — це прямий наслідок того, що ми 29 років забивали на культуру. Якщо б ми створили національну самоідентифікацію, а не жили б на російському культурному продукті, то третина країни б не сказала: “Ми не можемо розібратися, росіяни ми чи ні”», — розповідає Володимир Яценко, співзасновник FOREFILMS, кінопродюсер («Дике поле», «Додому», «Атлантида»).

Також у серії розкажуть, чому українська кіноіндустрія зникла й чому почала відроджуватися, про патріотичне кіно й недостатню кількість досвідчених сценаристів.

«Звертаючись у минуле, завжди потрібно шукати відповіді на питання сьогоднішнього. Якщо ти берешся екранізувати щось із життя Тараса Шевченка або когось із життя раннього XX століття, ти завжди повинен намагатися знайти відповіді на питання сьогоднішнього. Якщо цього не виходить зробити, то таке кіно абсолютно безглузде, непотрібне й незрозуміло навіщо зроблене», — додає Антоніо Лукіч, кінорежисер («Мої думки тихі»).

Хто виступив експертами?

Героями серії стали міністр культури України Олександр Ткаченко, кінорежисер Антоніо Лукіч, акторка Ірма Вітовська, співвласник FILM.UA Сергій Созановський, кінорежисерка та сценаристка Марися Нікітюк, актор і режисер Ахтем Сеітаблаєв, співвласник «Планети кіно» Дмитро Деркач, кінорежисер Любомир Левицький, продюсерка Юлія Сінькевич, співзасновник FOREFILMS кінопродюсер Володимир Яценко, сценарист і кінорежисер Валентин Васянович та кінопродюсер Богдан Батрух.

«Артхаус та авторське кіно — це і є мистецтво. Це є культура, як, наприклад, література, живопис та інші види мистецтв. Проте таке кіно не приносить грошей. Навіщо знімати це кіно? Це кіно треба знімати для того, щоб комунікувати з усім світом. Тому що авдиторія артхаусних фільмів живе на фестивалях, а це — критики та підготовлена публіка. Якщо ти зняв якісний артхаус, для тебе відкривається весь світ», — пояснює Валентин Васянович, кінорежисер («Рівень чорного», «Атлантида»).

Раніше ми розповідали, що «СПАЛАХ» – це документальний серіал, у якому йдеться про нову українську культуру та її сучасних героїв і героїнь. Складається він із 10 епізодів, кожен з яких присвячений окремій темі: феномену української попмузики та кліпмейкінгу, кіно, комедії, стріт-арту, локальним брендам одягу.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь