Спецпроєкти

В Україні від COVID-19 вакцинувалися майже 200 тисяч людей: розповідаємо про поставки вакцин і щеплення другою дозою


За попередню добу від COVID-19 вакцинувалися 4 616 людей в Україні.

Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов на своїй сторінці у Фейсбуці.

Яка ситуація з вакцинами зараз?

З початку вакцинації 196 889 людей щеплено першою дозою, а завершила вакцинацію одна людина. А до листа очікування записалися 361 020 українців.

В Україні першу поставку вакцини Covishield – тобто всі 500 тисяч доз –планують використати для першого щеплення.

«Всі, хто отримав першу дозу вакциною Covishield, також отримає другу дозу, яка зроблена на цій платформі. Ми сьогодні використовуємо 500 тисяч доз цієї вакцини для першого щеплення. Національна технічна група експертів, враховуючи рекомендації із Великої Британії, Німеччини, Франції також рекомендувала Міністерству охорони здоров’я перенести другу дозу із чотирьох тижнів на 12 тижнів. Тому у нас є в запасі три місяці, щоб поставити наступні партію вакцини»,пояснив Головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Як повідомлялося раніше, Індія призупинила експорт вакцин проти COVID-19 через зростання кількості заражень всередині Індії.

Також Максим Степанов розповів про причини високої смертності через коронавірус в Україні. Він заявив, що в Україні швидко поширюється «британський» штам COVID-19, який більш заразний і важче переноситься організмом. Тому зараз фіксується різкий стрибок захворюваності та смертності.

«Якщо раніше важкий перебіг хвороби ми бачили у людей, які були старше 60 років, то зараз це і в 40 років, і в проміжку між 30 і 40 роками», ─ додав Степанов.

Раніше ми розповідали, що соціологічна група «Рейтинг» провела дослідження, щоб з’ясувати, скільки українців не хочуть вакцинуватися проти COVID-19.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь