Спецпроєкти

Дослідження: чому українці не хочуть вакцинуватися проти COVID-19


Соціологічна група «Рейтинг» провела дослідження, чому українці не хочуть вакцинуватися проти COVID-19.

Результати дослідження опубліковано на сайті соціологічної групи «Рейтинг».

Які причини відмови українців вакцинуватися?

У соціологічному опитуванні взяли участь 1 500 людей, віком від 18 років, із різних областей України. Опитування проводили методом телефонного інтерв’ю з використанням комп’ютера.

59% опитаних постійно стежать за новинами про COVID-19 і тільки 7% не цікавляться ними. Водночас 71% вважають, що коронавірус створили штучно, а 19% переконані, що він виник природним шляхом.

80% людей хвилюються, що можуть захворіти їхні близькі та знайомі, за себе хвилюються тільки 45%, не хвилюються ─ 54%.

Щодо вакцинації, то серед опитаних лише 37% є лояльними до проведення щеплення від COVID-19, 41% критикують вакцину, решта ставиться нейтрально.

«Найбільш лояльними до вакцинації є прихильники «Європейської солідарності», партії Гройсмана та «Голосу». Частіше критично ставляться до вакцинації ті, які не бояться захворіти на коронавірус, кажуть, що хворіли на COVID-19, але тест не робили, вважають, що вакцина це більше про заробіток, ніж про захист людей, і вірять, що більшість вакцин небезпечна», ─ додають дослідники.

71% респондентів вважає, що масова вакцинація від COVID-19 зменшить захворюваність у світі. А 67% опитаних не хочуть вакцинуватися Covieshield. 55% погоджуються з тим, що вакцини придумали, щоб захищати людей, а 38% думають, що вакцини – «це заробіток на людях і спосіб їх контролю».

Головними причинами відмови від вакцинації є:

  • недовіра до вакцини, яку нині завезено;
  • страх побічних ефектів (близько половини);
  • недовіра до влади загалом (кожен п’ятий опитаний);
  • сумніви, що вакцина захистить від нових штамів;
  • недовіра до вакцинації як такої – 13%.

«Майже половина опитаних (46%) погоджується, що є кращі способи підвищення імунітету, ніж вакцина. Водночас 42% – мають протилежну думку. Твердження, що людям із хронічними захворюваннями не можна вакцинуватися, підтримують 40%, не підтримують – 36%. Третина опитаних вважає, що тим, хто перехворів на коронавірус, не потрібно вакцинуватися, більш як половина – не погоджується. Чверть вважає, що краще перехворіти на коронавірус, ніж вакцинуватися, понад 60% – мають протилежну думку щодо останньої тези. Загалом ці твердження більше підтримують критики і суперкритики вакцинації, люди з екстернальною позицією, а також ті, хто не боїться захворіти на коронавірус», ─ пояснюють у дослідженні.

Раніше ми розповідали, що МОЗ назвало причину смерти військової, яка напередодні вакцинувалася проти COVID-19.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь