Спецпроєкти

Найщасливіші країни світу. Хто посів перше місце в рейтингу і яка позиція в України?


 З 2013 року за ініціативою ООН відзначається Міжнародний день щастя – 20 березня. До цього дня публікується «Всесвітній звіт щастя-2021».

Звіт опублікований на сайті World Happiness Report 2021.

На якому місці в рейтингу Україна?

Цьогоріч опитування проводили не віч-на-віч, а зосередилися на ВВП на душу населення, індексі тривалості життя, благодійності, соціальній підтримці, рівні свободи та сприйняття корупції.

Також дослідники з’ясовували вплив пандемії COVID-19 на щастя та благополуччя людей у 149 країнах світу.

Першу сходинку у рейтингу вже четвертий рік поспіль посідає Фінляндія.

На другому місці Данія, а на третьому ─ Швейцарія.

Сусідні з Україною країни посідають дещо нижче положення: Польща – 44, Румунія – 46, Угорщина – 53, Молдова – 65, Білорусь – 75, Росія – 76.

Україна цьогоріч піднялася в рейтингу і посіла 110 сходинку.

«Як не дивно, у середньому не було спаду в добробуті, якщо вимірювати за оцінками людьми власного життя. Одне з можливих пояснень полягає в тому, що люди бачать COVID-19 як спільну зовнішню загрозу, що зачіпає всіх, а це викликало більше почуттів солідарності та братерства», – додав один із дослідників і професор Університету Британської Колумбії в Канаді Джон Геллівелл.

Дослідження провели Мережа рішень для сталого розвитку при ООН, Центр сталого розвитку Колумбійського університету та Дослідницький центр добробуту Оксфордського університету.

Раніше ми розповідали, що в Україні 80% ЛГБТ-підлітків не почуваються безпечно у школі.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь