Спецпроєкти

Університет Південної Каліфорнії виплатить мільярд доларів пацієнткам гінеколога, якого звинувачують у сексуальних домаганнях


Американський Університет Південної Каліфорнії виплатить пацієнткам колишнього університетського гінеколога, якого обвинувачують у сексуальних домаганнях під час медичного огляду, понад один мільярд доларів.

Про це пише BBC.

Деталі історії

Джордж Тіндалл працював в Університеті Південної Каліфорнії понад 30 років. Його звільнили 2017 року після внутрішнього розслідування: виявилося, він говорив образливі коментарі щодо зовнішности своїх пацієнток. Під час звільнення йому виплатити компенсацію, а ситуації не надали розголосу.

2018 року Los Angeles Times випустило розслідування про роботу Джорджа Тіндалла. Саме завдяки цьому матеріалу стало відомо про домагання гінеколога до своїх пацієнток. Президента університету Хризостомоса Нікіаса звинувачували в ігнорування та замовчуванні проблеми, і він пішов із посади.

У 2019 році Джорджа Тіндалла заарештували за домагання до 16 жінок під час медичного огляду. Загалом з 1988 до 2016 року жертвами його сексуальних домагань стало 710 жінок.

Нині Тіндалл перебуває під цілодобовим домашнім арештом. В університеті стверджують, що він не займався медичною практикою з 2016 року. Сам Джордж заперечує свою вину й вважає, що його мають виправдати. Водночас його пацієнтки стверджують, що він здійснював проникнення у статеві органи, фотографував їх і просив інколи роздягатися догола для огляду.

«Мені глибоко шкода через біль, якого зазнали жінки, що довіряли йому як лікарю, і я ціную мужність усіх, хто висловився. Я сподіваюся, що ця вкрай необхідна резолюція дасть певне полегшення жінкам, які постраждали від Джорджа Тіндалла», ㅡ зазначила в листі президентка університету Керол Фольт.

25 березня Вищий окружний суд Лос-Анджелеса ухвалив рішення, яке передбачає, що університет, де працював лікар, виплатить постраждалим 852 мільйони доларів. Ще 215 мільйонів доларів виплат схвалено у 2018 році в межах іншого судового позову щодо домагань Тіндалла. У разі доведення вини йому загрожує до 53 років ув’язнення.

У результаті кожна з постраждалих жінок отримає від двох із половиною тисяч до 250 тисяч доларів компенсації, що стане найбільшою університетською виплатою в історії.

Раніше ми розповідали, що губернатора Нью-Йорка звинуватили в сексуальних домаганнях.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь