Cпецпроєкти

Європарламент оголосив Євросоюз «зоною свободи ЛГБТ» у відповідь на дискримінацію ЛГБТКІ-спільноти у Польщі


Європарламент у відповідь на дискримінацію прав ЛГБТКІ-спільноти у Польщі ухвалив резолюцію, якою проголосив ЄС «зоною свободи ЛГБТ».

Про це пише BBC News.

Що передувало резолюції?

Резолюцію ухвалили у відповідь на дії місцевої влади Польщі, два роки тому один із регіонів оголосив себе як «зона, вільна від ЛГБТ-ідеології».

Також у Польщі планує ухвалити закон, який забороняє всиновлювати дітей ЛГБТ-парам. Якщо виявиться, що особа подає заяву як самотній батько чи мати, але перебуває в одностатевих стосунках, вона нестиме кримінальну відповідальність.

Згідно з новим законом, органи влади проводитимуть попередні перевірки всіх, хто подає заяву про усиновлення дитини як самотній батько чи матір.

Резолюцію у Європарламенті підтримали 492 депутати, 141 проголосував проти, а 46 утримались.

Про що йдеться в резолюції?

Резолюція проголошує, що «ЛГБТКІ-спільнота в усьому ЄС повинні користуватися свободою життя та, не боячись нетерпимості, дискримінації чи переслідування, публічно демонструвати свою сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність».

Німецька депутатка Європарламенту Террі Рейнтке, одна із тих, хто висунув резолюцію на голосування, похвалила переважну більшість за її підтримку.

Резолюція передбачає, що органи влади на всіх рівнях у країнах ЄС повинні захищати і сприяти рівності та основним правам усіх громадян, включаючи ЛГБТКІ-людей. Тут також зазначено, що дискримінація потребує вирішення не лише у Польщі, але й в інших країнах ЄС.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Лейен підтримала цю резолюцію.

Раніше ми розповідали, що український уряд придбав комікси про лесбійок для шкільних бібліотек.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь
 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: