Спецпроєкти

Президент України підписав закон, що посилює відповідальність за керування авто у нетверезому стані: розповідаємо, наскільки зросли штрафи


Володимири Зеленський підписав закон, що посилює відповідальність за водіння напідпитку.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Наскільки зросли штрафи?

16 лютого ВР ухвалила закон, що посилює відповідальність за водіння у нетверезому стані. До ухвалення законопроєкту штраф за перший випадок становив 10 200 гривень, за другий – 20 400 гривень із забороною водити машину 3 роки, втретє – 40 800 гривень.

За новим законопроєктом штраф за перший випадок становить від 17 тисяч гривень, за другий водій сплачує до 51 тисяч гривень і його позбавляють водійських прав на 10 років, за третій – конфіскують авто.

Що ще змінює законопроєкт?

За відмову проходити огляд на алкогольне, наркотичне чи інше сп’яніння, при умовах, що людина двічі протягом року сплачувала штраф за керування транспортом у нетверезому стані, водій отримує штраф 40 800 гривень. Також або вилучають транспортний засіб, або позбавляють водійських прав на 10 років, або арешт на 15 діб з позбавленням керувати автомобілем на 10 років.

Окрім цього, за новим законопроєктом поліція має право використовувати відеозаписи, долучаючи їх до протоколу за адміністративне правопорушення. Правоохоронцям також дозволяється зупиняти авто для огляду водія на стан сп’яніння або вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Закон набирає чинності через день після його публікації.

Раніше ми розповідали, що в Україні планують дозволити подвійне громадянство з країнами Євросоюзу та іншими дружніми державами.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь