Спецпроєкти

В Україні планують дозволити подвійне громадянство з країнами Євросоюзу та іншими дружніми державами


Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що Україна планує дозволити подвійне громадянство з країнами Євросоюзу та іншими дружніми державами, але не з країною-агресором РФ.

Про це він повідомив під час онлайн-брифінгу МЗС.

Що відомо про подвійне громадянство?

Нещодавно Рада національної безпеки й оборони України ухвалила рішення, у якому окреслила позицію держави щодо подвійного чи множинного громадянства, ця позиція має відбиватися в майбутньому законодавстві. Дмитро Кулеба додав, що є послідовним прихильником подвійного громадянства.

«Політика, яку ми будемо реалізовувати, складається з двох елементів. Ми плануємо дозволити подвійне громадянство з країнами Європейського Союзу, країнами п’яти очей: Австралія, Канада, Нова Зеландія, США та Велика Британія, тобто з країнами світу, які є для нас дружніми, які не становлять для нас жодної загрози. І список цих країн калібруватиметься. Буде залежати від деяких критеріїв», ─ заявив Кулеба.

Також міністр закордонних справ пояснив, що громадянин України, який виїхав у країну Європейського Союзу, де в перспективі зможе стати громадянином цієї країни, збереже водночас український паспорт.

За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, Кабміну доручено розробити законопроєкт щодо подвійного громадянства впродовж найближчих двох місяців.

Раніше ми розповідали, що депутати подали на розгляд новий законопроєкт, у якому йдеться про можливість штрафів за осуд поліціянтів.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь