Спецпроєкти

Партнери під контролем: наскільки небезпечні електронні пояси вірности


Пояс вірности, або пояс цнотливости, – це елемент одягу, який використовують для запобігання статевому акту або мастурбації. Розповідаємо в матеріалі, як з’явилися ці аксесуари та наскільки безпечними вони є для сучасних користувачів.

Як з’явилися пояси вірности

Пояси вірности з’явилися ще у Стародавній Греції – там такий пристрій складався з двох шкіряних ременів і мав запобігати вагітності у рабинь. Господарі вважали, що вагітна жінка погано справляється з важкою роботою, тож надівали на них спеціальні пояси. Користувалися пристроями й сутенери тієї пори, які так контролювали секс-працівниць.

Згодом почали з’являтися й чоловічі пояси. Спонукало до цього те, що з XVIII століття до 30-х років минулого століття мастурбація вважалася шкідливою для здоров’я. У медичних журналах того часу можна знайти численні згадки про пояси цнотливости для запобігання мастурбації в підлітків. До 1930-х років самозадоволення навіть вважали психічним захворюванням, тож у Патентному відомстві США було зареєстровано багато проєктів таких пристроїв.

В XIX сторіччі жінки використовували пояси цнотливости для захисту від зґвалтування. Проте це не було ідеальним методом для боротьби з насиллям, адже ремені не можна було носити протягом багатьох годин із санітарних і гігієнічних міркувань.

Поширеною є легенда, згідно з якою в Середньовіччі пояси вірности використовували лицарі, які вирушали в хрестові походи в Єрусалим і Святу Землю. Їхні дружини надовго залишалися вдома, тож задля збереження вірности їх замикали в ці пристрої. Однак дослідники спростовують таку версію.

Річ у тому, що знайдені пояси вірности більш пізнього часу були дуже незручними й навіть небезпечними, якщо їх носити протягом тривалого періоду. Ще одним аргументом є низька ймовірність повернення лицаря додому. Із 300 тисяч людей, які вирушили в перший хрестовий похід, 20 тисяч загинули, а ще 260 померли від чуми. Тож повернулися додому до дружин тільки 20 тисяч хрестоносців.

Сучасні технологічні девайси

Сьогодні пояси вірности найчастіше використовують у БДСМ-практиках. Власник/-ця поясу вважається покірним/-ою, тож пояс спонукає його/її відмовитися від контролю в сексуальній взаємодії з партнером/-кою.

Іноді ж пристрої використовують просто як аксесуар для сексуальної гри.

Незважаючи на історичну асоціацію поясів цнотливости з жінками, світовий попит на чоловічі пояси у всьому світі набагато перевищує попит на жіночі пристрої.

Сучасні пояси досить комфортні у використанні. Їх виготовлено з медичної сталі, полікарбонату, пластику, силікону або екошкіри, вони мають отвори, які дають змогу легко справляти потребу. Варіації поясів різноманітні та враховують обсяг стегон, величину пеніса, матеріал виготовлення й наявність додаткових іграшок усередині, як-от анальних пробок або вагінальних стимуляторів. Ізсередини пояси вірности може бути вистелено м’якою тканиною, тому під час використання майже неможливо пошкодити або натерти статеві органи.

Продаються вони в магазинах для дорослих, а виробляються спеціалізованими фірмами, як-от My-Steel, Neosteel і Latowski в Німеччині й Carrara Designs у Бельгії.

З розвитком технологій, кількість людей, що використовують пристрої вірности, або цнотливости, значно збільшилася. На це вплинули реклама і сайти аматорського еротичного контенту. З появою електронної комерції споживачі можуть купувати ці та інші секс-іграшки простіше, швидше та анонімно. Окрім того, тепер з’явилося ширше коло виробників і роздрібних продавців, що продають свої продукти в мережі.

Про безпеку таких пристроїв

Секс-іграшками з під’єднанням до інтернету вже не здивувати. Вони справді мають попит, і їхній популярності почасти посприяла глобальна пандемія. Тепер можна займатися сексом на відстані, пестити одне одного та керувати дистанційно вібраторами та поясами вірности за допомогою спеціальних застосунків.

Однак це призвело до нових проблем.

Уявіть собі, що на вас надіто пояс вірности, ви займаєтеся своїми буденними справами та раптом вам телефонують із незнайомого номера. Ви берете трубку, а незнайомець розповідає вам, що зламав доступ до пояса та вимагає тисячі доларів, щоб звільнити ваш член зі сталевої клітки.

Звучить як сюжет серії з «Чорного дзеркала», але ситуація цілком реальна.

Яблуком розбрату стали пояси вірности для запобігання ерекції чоловіків від компанії Qiui Cellmate. Шахрай зміг отримати віддалений доступ до іграшки, написав чоловікові «Тепер твій член належить мені» та запропонував викуп в біткоїнах.

Ще один чоловік розповів, що отримав повідомлення від хакера з вимогою заплатити за викуп свого члена 0,02 біткоїна. На щастя, тоді чоловік не надів на себе пристрій. Однак коли він перевірив іграшку, то виявив, що вона заблокована й користуватися нею більше неможливо.

Уся проблема полягає в незахищеному API, що дає змогу керувати поясом не тільки партнеру/-ці власника, а й будь-якій сторонній людині. Cellmate не покладається на звичний замок і ключ для поясів, а використовує електронний ключ, саме тому через програму власник може передати управління кому завгодно й де завгодно. Цим, очевидно, і користуються хакери для такого інтимного шантажу.

Спеціалісти з кібербезпеки провели дослідження та застерігають, що пристрій від Qiui Cellmate можна заблокувати віддалено, і його власник не зможе вибратися самостійно. Допомогти може тільки фізичне втручання з боку.

Цікаво, що в таких пристроях немає жодного механізму аварійного розблокування. Тому деякі люди навіть намагалися використовувати болторіз, щоб його зняти. Після кількох таких звернень Qiui опублікували відео, у якому показали, як розблокувати пристрій за допомогою викрутки.

На щастя, багато людей, іграшки яких зламали, не використовували пристрій тоді, коли його заблокували. Пояси вірности пройшли великий шлях, і технології зробили їх цікавим сексуальним аксесуаром. Однак це не скасовує той факт, що виробники повинні дотримуватися більш суворих стандартів шифрування та зберігати конфіденційність і тіла своїх користувачів у безпеці.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь