В Україні скасували заборону гомосексуальним людям ставати донорами крові
В Україні прибрали заборону представникам ЛГБТКІ+ спільноти ставати донорами крові з критеріїв відсторонення донорів цільної крові та компонентів крові.
Про це для ZMINA повідомив Андрій Кравчук, експерт Правозахисного ЛГБТ-центру «Наш світ».
Що змінилося?
Останні зміни і доповнення до Порядку медичного обстеження донорів крові та компонентів крові внесені за наказом МОЗ від восьмого лютого 2021 року.
За словами Андрія Кравчука, словосполучення «гомосексуальні стосунки» прибрали з критеріїв відсторонення донорів цільної крові та компонентів крові.
«Особи з ризикованою сексуальною поведінкою, яка може призвести до захворювання серйозними інфекційними хворобами, що можуть передаватися через кров», ─ так звучить нове формулювання у законі.
На офіційному сайті МОЗ про внесення змін і доповнень ще немає. Але він доступний на сайті «Ліга. Закон».
Як зазначає видання ZMINA, активісти і правозахисники вже давно наголошували, що заборона гомосексуальним людям бути донорами крові є дискримінацією. Усунення цієї проблеми мали реалізувати за планом дій у сфері прав людини на період до 2020 року.
Раніше ми розповідали, що в Україні 80% ЛГБТ-підлітків не почуваються безпечно у школі. В опитуванні взяли участь 1 743 підлітки віком від 13 до 18 років, які ідентифікують себе як лесбійки, геї, бісексуали, трансгендери або негетеросексуальні люди та навчалися у школі в період із 2019 до 2020 року.
70% опитаних чують гомофобні висловлювання на свою адресу й часто у присутності вчителів. А 67% чули від працівників школи такі висловлювання.
Майже 30% підлітків через свою сексуальну орієнтацію зазнавали різних форм фізичного насильства, а 28% — через гендерну експресію.