«Нетворкінг стартапу потрібен, як повітря». Інтерв’ю з Домініком Піоте, СЕО UNIT City
Де знайти інвестиції, до чого має бути готовим стартапер і навіщо потрібен нетворкінг? Шеф-редакторка bit.ua Олена Чигрин запитала в СЕО UNIT City Домініка Піоте.
Наскільки важко стартапу знайти інвестиції? Що для цього потрібно?
Залучати інвестиції справді складно. Це виходить менш ніж у 10% стартапів, що можна пояснити двома причинами. По-перше, більшість стартапів не виживає. Досвідчені інвестори швидко бачать, що спрацює, а що – ні. Тому пітчінг багатьох стартапів так і не увінчується успіхом. По-друге, не всім стартапам потрібні інвестиції. Такі стартапи, як розроблення мобільних застосунків, можуть виходити на ринок вірусно й без усіляких інвестицій. Про залучення грошей потрібно думати не як про неминучу необхідність, а як про інструмент, який дає змогу стартапу масштабуватися, рухатися й розвиватися швидше.
Якщо вам усе-таки потрібні інвестиції, то необхідно заявляти про свій продукт якомога частіше. Відвідуйте івенти, налагоджуйте нетворкінг, проходьте програми акселерації. Пітчінг вашої ідеї повинен бути на високому рівні. Цього можна навчитися. У буткемпі NEST на базі UNIT.City ми приділяємо велику увагу й навчаємо мистецтва пітчингу.
Чи відрізняється український і французький бізнес у своєму підході до технологій
Особливої різниці в підході до технологій немає ні в Україні, ні у Франції, ні в Китаї, ні в Кремнієвій долині. Технологія не має національности. Але все ж є відмінності в якості технологій, що зумовлено якістю освіти та специфікою функціонування технологічної екосистеми. В Україні, до речі, технологічна освіта перебуває на високому рівні, програмісти й інженери з України цінуються у всьому світі.
Що визначає успіх стартапу, як вам здається?
Якщо стартап справді розв’язує проблему, це вже половина успіху. Product-market-fit – один із ключових чинників успішности. Крім того, якщо стартап зростає й масштабується, його можна назвати успішним.
Наскільки Україна хороша країна для стартапів, особливо технологічних?
Технологічний потенціал України величезний. Ми в UNIT.City переконуємося в цьому щодня. Буткемп NEST, акселератор SectorX та інші програми демонструють чудову динаміку в розвитку стартапів. Тепер потрібно конвертувати цей потенціал у конкретні успішні кейси. Для цього всім стейкхолдерам потрібно об’єднати зусилля й надати стартапам більше підтримки та доступу до фінансування, виходу на ринки.
Чи важлива підтримка ком’юніті й нетворкінг серед стартаперів? Як це відбувається в Unit.City?
Нетворкінг стартапу потрібен, як повітря. Кремнієва долина приваблива для стартапів перш за все завдяки своїй екосистемі й концентрації потрібних людей, ресурсів і можливостей в одному місці. Потужний стартап може народитися в гаражі. Але для успіху йому потрібно мати справу з іншими гаражами, йому потрібна екосистема.
В UNIT.City ми створюємо все нові й нові формати для ефективного нетворкінгу та приділяємо велику увагу розвитку стартап- і бізнес-культури. Ми проводимо різні івенти для ком’юніті, міксуємо та знайомимо одне з одним представників різних галузей, великих і маленьких компаній, запускаємо нові освітні програми, залучаємо потужних менторів.
Що для вас технології?
Я обожнюю технології та бачу в них постійний прогрес для всього людства. Технології потрібні для того, щоб розв’язувати різні проблеми й допомагати людям жити довше, здоровіше, щасливіше.
Без яких трьох гаджетів не уявляєте своє життя?
Це, звичайно, мій телефон. Це мій улюблений графічний планшет reMarkable. Він під’єднаний до Інтернету, але в ньому немає браузера й інших додатків, він створений тільки для нотаток. І третій гаджет – це Apple Watch.
Три застосунки на смартфоні, без яких не проходить ваш день?
Spotify, Gmail і Le Monde – моя улюблена французька газета в мобільному додатку допомагає мені підтримувати зв’язок із Францією.
Разом із Домініком Піоте та ще чотирма експертами рейтингу TechDrivers на сайті bit.ua ми шукаємо по-справжньому закоханих у диджитал і технології людей. Голосуйте за своїх фаворитів у чотирьох номінаціях!