Спецпроєкти

Статистика: скільки людей лікуються від наслідків Чорнобильської катастрофи в Україні


26 квітня 1986 року вибухнув ядерний реактор четвертого енергоблока Чорнобильської атомної електростанції. Цьогоріч Україна відзначає 35 років з того дня.

Про статистику постраждалих від наслідків аварії розповіла заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак.

Що відомо про постраждалих?

Ірина Микичак повідомила, що досі достеменно не відомо точної кількості постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.

«Для України Чорнобиль це не історична подія, це не сумна дата календаря, це рана, яка не загоїться і болить. Україна втратила не тільки частину своєї території, яка через зараження радіацією перетворилася в зону відчуження і ще багато років буде непридатною для життя і господарювання. Чорнобиль для нас — це десятки тисяч людей, в яких зламані долі, які залишили рідні домівки і отримали величезну психологічну травму», — зазначила вона.

Станом на 1 січня 2021 року в Україні діє 37 закладів, що надають медичну допомогу людям, які постраждали внаслідок аварії. Також заступниця міністра наголосила, що навіть після 35 років люди продовжують страждати від захворювань, які спричинила Чорнобильська катастрофа.

Як зазначила Ірина Микичак, станом на початок 2021 року під наглядом у медичних закладах перебувають 1,6 мільйона людей, які постраждали від наслідків аварії. Серед них 317 тисяч — діти.

Але за даними держреєстру України, станом на перше квітня 2021 року, кількість постраждалих дорівнює 2,5 мільйони осіб.

Раніше ми розповідали, що радіація, яку отримали ліквідатори ЧАЕС, не вплинула на ДНК їхніх дітей. Дослідження провели Національний науковий центр радіаційної медицини НАМН України та відділ епідеміології й генетики раку Національного інституту раку США.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь