Спецпроєкти

МОЗ планує вакцинувати 70 % українців проти COVID-19 до кінця року


МОЗ планує наростити темпи вакцинації проти COVID-19 і сподівається забезпечити вакцинами 60-70 % дорослого населення України до кінця 2021 року.

Про це на брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Як реалізується план вакцинації?

Максим Степанов зазначив, що 3 квітня президент України підписав указ на виконання рішення РНБО щодо створення національного плану з вакцинації. Дорожню карту щеплення інтегрують у цей план.

«Один із основних посилів, що до кінця 2021 року ми повинні вакцинувати переважну більшість населення України – дорослого населення, тобто тих, які старші за 18 років. Загальна кількість населення, яку треба вакцинувати, щоб досягти колективного імунітету, – не менш ніж 60 %. Ми хочемо збільшити цю кількість і довести її до 70 %. Принаймні дати можливість до 70 % громадян зробити відповідне щеплення», ㅡ зазначив Максим Степанов.

Також міністр пояснив, що в Україні є 11,5 тисячі кабінетів для щеплень, якщо в одному з них за добу робити 40-50 щеплень, то країна здатна робити до 450-500 тисяч щеплень на добу. За місяць отримають вакцину 5-7 мільйонів людей. За його словами, цього досить, щоб вакцинувати 60-70 % дорослого населення до кінця року.

Нині, як зазначив Максим Степанов, Україна домовилася про постачання 22 мільйонів доз вакцини: 8 мільйонів від ініціативи COVAX і 14 мільйонів – за укладеними прямими контрактами: це 10 мільйонів доз вакцини Novavax, 2 мільйони доз вакцини AstraZeneca (CoviShield) і майже 2 мільйони доз вакцини виробництва компанії Sinovac.

А найближчими днями Україна отримає контракти ще на 15 мільйонів доз вакцин.

Раніше ми розповідали про заяви вчених, що дієвість будь-якої вакцини триватиме тільки рік, якщо не впровадити глобальної вакцинації.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь