Спецпроєкти

Дослідження: як повернути собі нюх після COVID-19?


Група вчених провели дослідження, як безпечно повернути нюх людині, що перехворіла на COVID-19.

Дослідження опублікували у виданні International Forum of Allergy & Rhinology.

Як повернути нюх?

Втрата нюху чи відчуття смаку поширені наслідки вірусу COVID-19. У когось нюх повертається дуже швидко, після одужання, а в інших він може зникнути на декілька тижнів чи навіть місяців.

Одним із методів, що мають лікувати дисфункцію нюху, є вживання стероїдів. Проте професор Карл Філпотта з медичного факультету Університету Східної Англії, зазначає, що існує мало доказів того, що це насправді допомагає повернути нюх. Водночас, це може призвести до побічних ефектів, наприклад затримки рідини, високого кров’яного тиску та проблем зі зміною настрою та поведінкою.

Тому, група вчений запропонували інший безпечний метод, як натренувати свій нюх знову. Науковці запропонували протягом кількох місяців двічі на день нюхати щось, що має виразний запах, наприклад:

  • каву
  • апельсин
  • м’яту
  • часник.

У 90% пацієнтів, які втратили здатність розрізняти запахи, нюх повертався за пів року. Також, вчені додають, що навіть якщо нюх не повертається, це тренування допомагає навчити мозок розпізнавати запахи.

«Цей метод має допомогти відновитися на основі нейропластичності ㅡ здатності мозку реорганізовуватися, щоб компенсувати зміни або травму», ㅡ додає Карл Філлотта.

Раніше ми розповідали, чому викривляються запахи після ковіду та що із цим робити.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь