Спецпроєкти

Регулятор запровадив річний тариф на газ: розповідаємо, як платитимуть українці


Сьомого квітня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила річний газовий тариф.

Про це повідомляє пресслужба регулятора.

Які умови річного тарифу?

З першого травня автоматично побутових споживачів газу переведуть на річний газовий контракт. Він діятиме до 30 квітня 2022 року. За контрактом ціна буде фіксована і не зростатиме протягом року.

«З 1 травня поточного року за замовчуванням буде введено річну ціну газу для всіх побутових споживачів. Це позбавить їх турбулентности щодо цінових коливань. Водночас процедура зміни постачальника залишається простою і відкритою, також передбачається можливість для споживача змінювати річний продукт на будь-який інший, що буде пропонуватися постачальником», – наголосив під час засідання голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.

Постачальники природного газу для споживачів повинні до 25 квітня 2021 року затвердити єдину ціну на природний газ у межах річного контракту й розмістити ціни на своїх вебресурсах. За річним контрактом постачальникам дозволено знижувати ціну на газ, але не збільшувати її.

Також Валерій Тарасюк зазначив, що регулятор буде контролювати цінову політику постачальників.

Раніше ми розповідали, що зареєструватися для виплат восьми тисяч гривень ФОПам можна буде в застосунку Дія.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь